“Kad pasiektum tikslą, tu turi surasti tai, kas tave palaikytų, motyvuotų ir įkvėptų.”


Tony Dorsett

2024 m. balandžio 2-9 d.

‘SUPYFEL’ jaunimo mainai

LUKNĖ. Projekte „SUPYFEL – Išsakyk savo jausmus“ – turėjome daug veiklų, skatinančių išreikšti savo emocijas. Žinojimas, kaip atpažinti ir išreikšti savo jausmus, išlaisvina. Buvo užsiėmimų, kurie lyg ir nebuvo susiję su jausmais, bet leido atitrūkti nuo temos, kuri irgi sukuria jausmą. Man buvo labai svarbu, kad veikla nebūtų nuobodi, visada įtraukianti. Buvo ir smagių užsiėmimų, pavyzdžiui, energizuojanti „drama lama“ ir panašiai. Kai kurios veiklos leido atsikvėpti ir atsipalaiduoti: piešti fraktalus, dažyti akmenis ant jūros kranto. Labai smagu, kad dalyviai pakaitomis vedė veiklas – tai buvo kiekvienos šalies namų darbai. Grįžtu kupina įspūdžių, šviesių emocijų ir jausmų.

LUKAS. Tiek komandos nariai, tiek kitų šalių atstovai mane sutiko labai draugiškai. Džiaugiuosi, kad teko įveikti save ir kad mane priėmė į komandą. Visi buvo nepaprastai draugiški. Be to, man padėjo komanda, esu dėkinga komandos nariams.❤️ Išmokau įveikti save. Drąsiai kalbėti prieš auditoriją. Patobulinau anglų kalbą. Išmokau gerai bendrauti su komanda kaip su šeima.

AGNIUS. Tikėjausi visiškai kitokio bendravimo tarp bendraamžių, bet pastebėjau, kad visi vienas kitą palaiko ir yra labai draugiški. Mano dalyvavimas projekte SUPYFEL buvo 100% sėkmingas, įsitraukimas buvo šiek tiek sunkus, bet vis tiek sėkmingas ir problemų su bendravimu neturėjau. Įveikiau baimę kalbėti prieš didelę auditoriją ir dabar jaučiu, kad ateityje kalbėti prieš didesnę auditoriją bus daug lengviau.

Septyni jaunuoliai ir dvi vadovės tarptautiniame Erasmus+ jaunimo mainų projekte „Speak up your feelings (SUPYFEL)“ Kipre kartu su Portugalijos, Rumunijos, Kipro, Lenkijos, Austrijos, Graikijos ir Šiaurės Makedonijos jaunimu gilinosi į emocijų išraiškos būdus, sužinojo, kaip valdyti savo jausmus ir jaustis užtikrintai juos išreikšti. Dalyvių įspūdžiai:

DOVILĖ. Veiklos buvo pristatomos meno, sporto ir varžybų forma, todėl buvo lengva įsilieti į projekto dalyvių ratą ir užtikrinčiau bendrauti. Džiaugiuosi pristatydama užduotis, bendraudama su mišrių komandų nariais ir ekspromtu kurdama monologus bei dialogus anglų kalba. Įsisavinau kitų kultūrų tradicinių šokių judesius, išmokau naujų žodžių, užmezgiau ryšį su projekto dalyviais.

ITANAS. Keliaudamas į projektą tikėjausi pamatyti kitų šalių organizavimą, originalumą, kiekvienos šalies pristatymus, pažinti jų kultūras ir pamatyti Kipro salą. Buvo smagu bendrauti su kitų šalių jaunimu. Šis projektas padėjo patobulinti kalbinius įgūdžius, leido įsitikinti, kad ir kokios šalies atstovas bebūtum, mūsų širdys, sielos ir jausmai yra tokie patys kaip deguonis, kuriuo kvėpuojame.

GABRIELĖ.  Tikėjausi pažinti skirtingus žmones. Man buvo nuoširdžiai įdomu, kiti dalyviai mane suprato, o tai sustiprino mano pasitikėjimą savo anglų kalbos žiniomis. Pasibaigus projektui, džiaugiausi, kad visi dalyviai jautėsi patogiai bendraudami. Patobulinau anglų kalbos žinias, išmokau nebijoti pradėti pokalbio, o dabar jau moku atskirti emocijas.

NOJUS. Dalyvavau pirmą kartą. Tikėjausi daug veiklos, bendravimo su grupėmis iš kitų šalių, sužinoti, kaip vyksta projektai (mainai). Tikėjausi daugiau sužinoti apie kitas šalis, jų kultūrą ir elgesį. Viskas atitiko mano lūkesčius. Dalyvauti veikloje sekėsi visai neblogai – bendravau su kitų šalių jaunimu, mano idėjos buvo išklausytos ir įgyvendintos. Į projektą atvyko ir daug jaunesnių dalyvių, todėl užsiėmimams kartais pritrūkdavo daugiau rimtumo ir dėmesio. Projekte sužinojau, kaip vyksta Erasmus procesai. Įgijau daugiau žinių, patobulinau jausmų ir emocijų apibūdinimą, įsitraukiau į darbą grupėse, siūliau savo idėjas.

2023 m. spalio 21-30 d.

‘CREACTION’ projektas

Projekto temą gvildenome ir gilinome žinias įvairiausiais būdais - nuo vaidybos, meditacijos, įvairių meno sričių iki teorinių pamokų.

Turėjome progą dirbti tiek individualiai, tiek komandoje, kas kiekvienam projekto dalyviui leido dalintis savo neįkainojama patirtimi.

Taip pat turėjome galimybę iš labai arti susipažinti su Apolono neigaliųjų vežimėliuose krepšinio komandos veikla, išmėginti šią sporto šaką. Tai dar viena neįkainojama patirtis, kuri privertė susimastyti apie labai daug dalykų.

Kultūrinių vakarų metu galėjome iš arčiau susipažinti su kolegų nacionaline kultūra, pašokti tautinius šokius bei išmėginti įvairius patiekalus.

Tai buvo mano pirmasis Erasmus+ projektas, na o grįžęs iš jo ir prisimindamas visas patirtas emocijas ar išgyventus nuotykius gailiuosi tik to, kad iš savo komforto zonos išlipau tik dabar ir Erasmus+ projektai mano ateities planuose atsirado visai neseniai

Tariu ačiū, Lietuvos atstovams: Jolantai Belousienei, Žanetai Moteijūnienei ir Haroldui Liumparui už puikų darbą kartu bei galimybę pristatyti kitiems projekto dalyviams mūsų mylimą Lietuvos kraštą!

Jaunimo laisvalaikio centrui už suteiktą galimybę!

Ir žinoma Acpelia Cyprus organizacijai, mokytojams bei Nikolas Nicolao už aukščiausio lygio mokymus!” - Augustas Kuzma

Jaunimo laisvalaikio centras delegavo 4 kolegų grupę atstovauti Lietuvą jaunimo darbuotojų mokymuose Pissouri, Kipre. Projektas ‘CREating with ACt and arTs a safe envIronment in Our ceNters CREACTION’ buvo skirtas 36 asmenims iš 9 Europos šalių edukuoti ir įgalinti, kaip pedagogus, kurie gali tapti kovos su patyčiomis ambasadoriais, siekiant užkirsti kelią patyčioms jaunimo centruose ir bendruomenėje.

Dalyviai “sėmėsi” žinių pasitelkdami praktinius neformaliojo ugdymo metodus, išsamiai nagrinėjo patyčių temą, išbandė įvairiais teatro technikas, meditaciją, piešimą, užsiėmimus su moliu, savirefleksiją. Taip pat dirbo individualiai, mažose ir didelėse grupėse, organizavo kultūrinius vakarus ar dalyvavo kitų organizuotuose.

Tiek mokymai, tiek visa patirtis buvo labai turininga ir nepriekaištingai suorganizuota. Kiekvieną dieną dalyviai atrasdavo kažką naujo, kaip nauji metodai ar suvokimai. Projekto dalyviai taip pat svečiavosi Pissouri miestelyje ir Limassol mieste, kur jie galėjo pažinti vietovę ir kultūrą iš arčiau. Dalyviai tikino, jog kiekviena veikla buvo nepalyginamai įdomi ir naudinga jų darbui ir gyvenimui apskritai ir jie tikrai daug išmoko. O tam, kad labiau įkvėptume ir jus, pasidalinsime vieno iš dalyvių įspūdžiais:

“Esu be galo dėkingas Acpelia už suteiktà galimybę 10-ies dienų laikotarpį praleisti nuostabių bei labai talentingų žmonių apsuptyje!

Labai džiaugiuosi, kad projekto “CReating with ACt and arTs a safe envIronment in Our ceNters CREATION” metu tiek turėjau progą įgyti naujų žinių, idėjų bei patirčių patyčių prevencijos tema, tiek galėjau mokytis ir užmegzti ryšį su kitais 36 bendraminčiais iš 8 pasaulio šalių! Esu užtikrintas, kad tai svariai prisidės prie ateities svajonių bei būsimų projektų įgyvendinimo!

2023 m. rugsėjo 30-spalio 8 d.

‘Culture and Arts for Inclusion’ projektas

Ar Kipras išties toks nuostabus ar mums taip pasisekė su šia patirtimi? Tai tik retorinis klausimas, nes visi dalyviai, kurių buvo 19 ukmergiškių likome be žado ir labai džiaugėmės savo dideliu ir spalvingu nuotykiu.

Nusiteikę dalyvauti Erasmus jaunimo mainuose, ruošėmės kaip vieninga komanda, kuri turėjo ne tik įsitraukti į projekto veiklas, bet ir atstovauti Lietuvą vizito metu. Projekte dalyvavo jaunuoliai iš Kipro ir Lenkijos, tačiau galėjai iškart pastebėti, jog lietuvių komanda buvo įvairi, aktyvi ir lyderiaujanti. Projekto tikslas buvo įtraukti jaunuolius į kūrybines, pažintines, komandos formavimo, vaidybos, judesio veiklas ir užsiėmimus tam, jog jaunimas suprastų, kokie veiksniai lemia diskriminaciją, kokios yra jos formos ir tipai bei kaip ją eliminuoti. Projekto įgyvendinimo vietovė buvo ideali jaunimui ne tik mokytis, bet ir pailsėti prie žydrojo baseino palmių apsuptyje ar aplankyti nuostabų Pissouri miestelį, jo paplūdymį. Trijų pažintinių kelionių metu jaunuoliai susipažino su, Nicosia, Limassol miestais, Kourion amfiteatru, kuriame net ir vaidino, Pissouri miesteliu. Vizito Limassol metu jaunuoliai aplankė ‘Gardens of the future’ bendromenės sodą, kur viena iš savanorių papaskojo apie jo idėją ir procesus bei kokios naudos iš to siekiama.

Stebėjome, kaip jaunuoliai drąsėja ir vis lengviau bendrauja tarpusavyje, užmezga naujas pažintis, išeina iš savo komforto ribų arba imasi lyderystės. Projekto veiklos buvo įdomios, įtraukios ir kaskart skirstomos naujos komandos buvo iššūkis visiems ir kiekvienam, bet puiki galimybė susipažinti su beveik visiais 60 dalyvių. Pridedame ir vienos iš dalyvių įspūdžius:

"Turėjau puikią galimybę vykti į Kiprą su Erasmus+ projektu su 3 dalyvaujančiomis šalimis- Lietuva, Lenkija ir Kipras💗 Ką tik grįžau namo ir vis dar negaliu patikėti, kaip viskas buvo beprotiška! Man labai patiko, puikiai organizuota, veiklos tikrai įdomios, komandos formavimas ir vieta, kurioje apsistojome (Hylatio turistinis kaimas Pissouri), buvo nuostabi! Susipažinau su keletu naujų kultūrų ir turėjau puikių kelionių po Kiprą, visi tapome tikrai gerais draugais, susikūrėme puikių prisiminimų, verkėme, kada teko atsisveikinti. Ši projekto tema „Įtrauktis per kultūrą ir menus“ kelis kartus pakeitė mano nuomonę apie meną ir privertė suabejoti kai kuriais dalykais, visas šis projektas man sukėlė labai daug apmąstymų. Esu labai dėkinga už visa tai, už žmones, kuriuos ten sutikau, už žmogų, kuris parašė šį projektą, už savo Lietuvos komandą, už Vilmą Šidlauskienę ir Ingridą Pociūtę, už Hylatio komandą! Labai ačiū." Luknė. Š.

2023 m. rugsėjo 16-24 d.

‘Fair Trade and Responsible Consumers’ projektas

Aštuoni jaunuoliai ir dvi vadovės tarptautiniame Erasmus+ jaunimo mainų projekte ‘Fair trade and responsible consumers’ Kipre kartu su Portugalijos, Bulgarijos, Kipro, Lenkijos ir Ispanijos jaunimu gilinosi į „sąžiningos prekybos“ sąvoką, diskutavo apie jos prasmę, naudą, ieškojo atsakymų į klausimą kaip siekiama sudaryti palankesnes sąlygas dirbantiems ir kodėl pasauliui tokios prekybos reikia. Dalyvių įspūdžiai:

ŽIEDĖ

Į šį projektą įdėjau visą save. Pasidalinau savo nuomone ir idėjomis su visais, įtraukiau save į skirtingas, įvairias užduotis ir energizerius. Daviau daug patarimų, dėl kurių užmezgiau ryšius su daugybe naujų žmonių. Dalyvaudama šiame projekte aš gavau daug galimybių ir informacijos apie tai, kas yra Fair trade. Fair trade man davė suvokimą apie įmones, apie ūkininkų kooperatyvus, sužinojau ko reikia, kad prekyba būtų sąžininga. Taip pat turėjau galimybių sužinoti apie kitų šalių tradicijas ir įsitraukti save į tai - į šokius, į kitų dalyvių kalbą ir kultūrą. Taip pat patobulinai savo anglų kalbą ir bendravimo įgūdžius. Turėjau daugiau atsakomybės ir supratimo apie aplinką.

NEVA EMILIJA

Dalyvaudama projekte buvau aktyvi, todėl galėjau prisidėti prie daug veiklų. Mano indelis projekte buvo, jog kultūriniam vakarui suradau video filmuką, kuris daugeliui patiko, suteikiau žmonėms prisiminimus su manimi, išmokiau kitataučius lietuviškų žodžių. Manau galėjau labiau prisidėti, tačiau žinosiu, jog dabar reikia būti drąsesnei. Patobulinau anglų kalbos žinias, nes buvo labai gera praktika kalbant su užsieniečiais. Taip pat išmokau labiau pastovėti už savo nuomonę, ją grįsti. Teko išmokti punktualumo, kadangi rašydavo 0 taškų už vėlavimus.

KASPARAS

Padėjau savo komandai sukurti žaidimą, daviau daug idėjų kurias jie panaudojo, sužinojau apie fair trade, apie pajamas ir verslumą. Turėjau galimybę bendrauti ir geriau išmokti anglų kalbą, susipazinti su kitu šalių žmonėmis ir pažinau jų kultūrą, susipažinau su Kipro gamta ir gražiais vaizdais.

DEIVIDAS

Į šį projektą įdėjau labai daug savęs, labai save atvėriau tiek skirtoms užduotims, tiek visiems žmonėms, su kuriais tapau draugais. Bandžiau įsitraukti į visas veiklas, vykusias šiame projekte ir suteikti pagalbą tiems, kuriems sunkiai sekėsi tai padaryti. Išmokau nugalėti žmonių baimę atlikdamas savo dainą prieš visus ten esančius žmones. Išmokau nebijoti bandyti ir daryti tai, kas man patinka.

EMILIJA

Suteikiau kitos šalies žmonėms žinių apie mano šalį. Dalyvavau užsiėmimuose, kuriuose prisidėjau prie komandos darbo, taip pasidalindama idėjomis su kitais ir pasiūlydama kažko įdomaus. Skatinau kitus veikti, taip suteikdama galimybę patirti nuotykių bei pamatyti daug įdomaus. Ką gavau? Patobulinau anglų kalbos žinias. Daug sužinojau apie kitų šalių tradicija, apie FAIR TRADE, nes ankščiau nieko nenusimaniau apie tai. Gavau ir rutiną, kuri buvo naudinga. Nors buvo sunku rytais, bet gerai buvo turėti kažkokį grafiką.

NOJUS

Suteikiau gerų emocijų aplinkiniams žmonėms, dalyvaudavau visose teorinėse veiklose, padėdavau išspręsti problemas komandinėse veiklose, patobulinau anglų kalbos žinias, sužinojau apie kitų šalių kultūrą ir papročius, patobulinau įgūdžius komandinėse veiklose, sužinojau plačiau apie visuomeninį judėjimą - FairTrade.

FAUSTA

Aš jaučiu, jog šiame projekte mano indėlis buvo mano gera nuotaika. Taip pat mano noras visus pažinti ir susibendrauti. Iš šio projekto pasisėmiau naujų žinių. Ne tik apie “Fairtrade” , tačiau apie skirtingų šalių kultūrą, apie jų bendravimo būdą bei draugiškumą. Dalyvaudama šiame projekte supratau, kaip reikia vertinti gerus dalykus ir galimybes. Be to, tapau kantresnė ir labiau punktuali. Supratau, jog prisiminimai išlieka amžiams, tad reikia jų kuo daugiau.

VAIVA

Šiame projekte aš prisidėjau įvairiose grupinėse veiklose. Orientaciniame žaidime po miestą ėmiausi iniciatyvos ir buvau atsakinga už visų užduočių atlikimą ir stebėjau, kad pakeliui nepamestume nei vieno nario. Taip pat daug sužinojau apie fair trade prekybą ir jos naudą gamintojams bei kokybę, ateityje galėsiu pasidalinti šia informacija su kitais žmonėmis ir taip skatinti visuomenę rinktis fair trade produktus. Sutikau daug įdomių žmonių ir susiradau draugų iš užsienio. Praplėčiau savo akiratį ir daug sužinojau apie Kipro kultūrą. Pamačiau daugybę gražių vaizdų ir pajaučiau ką reiškia gyventi Kipre. Susipažinau su naujais kvapais ir skoniais, klimatu ir jūra. Esu dėkinga, jog Erasmus projektas suteikė galimybę įgyti naujų žinių ir patirčių.

2023 m. liepos 13-20 d.

‘Digetem’ (liet. “Skaitmeninė empatija”) projektas

Jaunimo darbuotojams svarbu ieškoti vis naujų įrankių, empatinių gebėjimų, novatoriškumo, skaitmeninės transformacijos. Erasmus+ programos seminarai ir praktiniai užsiėmimai suteikia tokią galimybę.

Liepos 13-20 dienomis keturi su jaunimu dirbantys ukmergiškiai, atstovaujantys VšĮ Jaunimo laisvalaikio centrą, vyko į Erasmus+ mokymus, vykusius Portugalijoje, Pacos de Ferreira miestelyje. Projektą „Skaitmeninis verslas per empatiją“ (Digital Enterprise Through Empathy) rengė ir įgyvendino JLC partneriai - nevyriausybinė organizacija ACPELIA iš Kipro, tačiau priimančioji šalis buvo Portugalija, sukvietusi per trisdešimt mokymų dalyvių iš aštuonių skirtingų šalių: Lietuvos, Portugalijos, Ukrainos, Sakartvelo, Kipro, Rumunijos, Moldovos ir Armėnijos.

Šešių dienų mokymuose nagrinėjome verslo idėjas, verslo įkūrimo įrankių įvairovę, kūrėme „empatijos žemėlapius“, gilinomės į logotipų, prekės ženklų, reklaminių žinučių, kliento poreikių nustatymo kūrimą. Dalyvavome praktiniuose kūrybiniuose ir meno terapijos užsiėmimuose. Visa tai padėjo susieti, kaip empatija yra tiesiogiai susijusi su skaitmeninė plėtra bei paskatino būti novatoriškesniais, labiau kritiškais dirbant su skaitmeniniais įrankiais.

Projekto metu pristatėme ir savo šalį bei Jaunimo laisvalaikio centrą, ieškojome naujų partnerių ir tarptautinių savanorių, kurie galėtų atvykti savanoriauti Ukmergėje. Tai tapo pagrindu tarpkultūriniam, tarptautiniam ir galimybių dialogui.

2023 m. birželio 19-26 d.

'Creating a safe space for inclusivity, sexual and reproductive non-formal education for youth workers:reSPECTRUM' projektas

Naujų žinių, pažinčių ir patirčių iš Kipro parsivežė Jaunimo laisvalaikio centro deleguota jaunimo darbuotojų grupė, kuri dalyvavo mūsų partnerių ACPELIA organizuotuose Erasmus+ jaunimo darbuotojų mokymuose 'Creating a safe space for inclusivity, sexual and reproductive non-formal education for youth workers:reSPECTRUM'. Kartu mokymuose dalyvavo dar 36 jaunimo darbuotojai iš 8 šalių.

Projekto dalyviai dar prieš projektą išanalizavę lytinio ugdymo situaciją Lietuvoje, jo metu diskutavo, klausė rekomendacijų ir įžvalgų apie lytiškumą, jaunuolių ugdymą ir jo svarbą. Dalinimasis patirtimi, palyginimas su kitų šalių situacija, sunkumais ir gerosiomis patirtimis buvo naudingas naujomis įžvalgomis ir idėjomis. Dalyviai taip pat pažino ir dalį nuostabaus Kipro apylinkių.

Mes laimėjome!

Mes laimėjome!

Labai netikėta, tačiau be galo be krašto džiugu, jog atsikėlę vieną rytą, save atradome nugalėtojų sąraše. Tai tapo pati geriausia JLC gimtadienio dovana mūsų bendruomenei. Netrukus skelbsime visas naujienas, kaip gi mums sekasi šį projektą įgyvendinti. Širdingai dėkojame, visiems, palaikiusiems mūsų iniciatyvą.

2023 m. gegužės mėn.

Jaunimo laisvaikio centro iniciatyva “Sumani terasa” dalyvauja Maximos bendruomenės projektų finansavimo konkurse

Du metus brandinome idėją ir svajojome apie edukacinę lauko terasą, kuri būtų tvaraus gyvenimo būdo pavyzdys. Žalia oazė ne tik jaunimui, bet visai JLC bendruomenei, kaimynams ir čia užsukantiems svečiams. Lyg ir būtų viskas paprasta: atsivežei medienos ir ją surentei! Tačiau mums svarbiau pirmiausia turėti lauko duris į vidinį kiemelį, o tada jau ir terasą, kuri būtų tvirta, naudinga ir patraukli mūsų lankytojams.

 Šie du svarbūs mūsų veiklai dalykai gali atsirasti tik Maximos ir Ukmergės rajono savivaldybės finansavimo pagalba. O svarbūs dėl to, jog Ukmergės jaunimas savo mieste dar neturi jaunimui skirtos kavinės ar panašios vietos būti, o šiltuoju sezonu juk niekas nenori sėdėti tarp keturių sienų.

 Šiam projektui įgyvendinti esame visiškai pasiruošę. Per pastaruosius dvejus metus prisijungėme ir organizavome tvarkymosi, šiukšlių rinkimo akcijas, konkursą “(Iš)Gyvenk be plastiko dvi savaites”, drabužių atnaujinimo dirbtuves su Sonata Orde, savanoriavę kitose organizacijose ir dalyvavę įvairiuose mokymuose ir edukacijose. Esame užsibrėžę tikslą šią terasą paversti tikriausiu geru pavyzdžiu ir traukos objektu ukmergiškiams, kitų miestų draugams ir užsienio partneriams.

 

Terasoje veiks knygų mainymosi spinta, augs arbatžolės ir prieskoniniai augalai, stovės daiktų ir maisto produktų mainymosi spinta. Čia kalbėsimės apie sąmoningus pasirinkimus, naujus tikslus, organizuosime edukacijas ir kviesime svečius, gersime sveikuoliškus kokteilius. Bet kas, užsukęs į šią oazę, bus įkvėpti ir sužinos naudingų dalykų: kaip pačiam užsiauginti maistines žoleles ar prieskonius,  kodėl svarbu dalintis ir mokytis, susikalti lysves, pasigaminti vazonus, atnaujinti daiktus ir daug kitų sumanių dalykų.

 Šiame etape mums labai svarbus bendruomenės palaikymas balsuojant. Iki gegužės 10 d. balsuoti galite paspaudę šią nuorodą, atradę mūsų iniciatyvą (spausti dukart ant nuotraukos, kol pasirodys širdelė ir jūsų balsas bus įskaičiuotas):

 https://www.maxima.lt/mes-bendruomene/balsavimas?fbclid=IwAR2FIG6C6MiZ-NJzmbsVeiuwRnQwH-Qp685SDHr-PMJ_q9E9KLKxlQ8fXKM

 Iš anksto dėkojame visiems palaikantiems ir žinantiems, jog bendruomenė gali būti šauni ir vieninga jėga.

2023 m. balandžio 14-17 d.

Išankstinis Erasmus+ jaunimo mainų projekto ‘Culture and Arts for Inclusion’ vizitas Pissouri, Kipre

Jaunimo darbuotoja Ingrida dalyvavo išankstiniame Erasmus+ jaunimo mainų projekto 'Culture and Arts for Inclusion' vizite Pissouri, Kipre kartu su dar dviejų šalių projekto organizatoriais ir lyderiais iš Kipro ir Lenkijos. 16-os jaunuolių vyksiančių į jaunimo mainus rugsėjo-spalio mėnesį laukia tikrai puiki patirtis ir įspūdžiai!

Vizito metu aptarti pasiruošiamieji namų darbai jaunuolių grupei, vyksiantys užsiėmimai ir veiklos, apžiūrėta apgyvendinimo vieta ir maistas, kurį skanaus projekto dalyviai, aptartos taisyklės ir susitarimai. Taip pat aplankytos vaizdingos vietos ir Pissouri miestelis, po kurias taip pat žygiuos jaunųjų ukmergiškių grupė.

2023 m. vasario mėn.

“Ju2Otu’23”

Mobiliojo darbo su jaunimu projektui Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 2023 metams skyrė 19 880 eurų.

Ketvirtus metus organizuodami mobilųjį darbą jau žinome, kad labai svarbu "prisiliesti" prie jaunimo kaimiškose vietovėse, nepalikti jo be galimybių. Jaunimo centras kartą per savaitę atvyksta į tris Ukmergės rajono kaimiškas vietoves, kuriose jaunimą įtraukiame į aktyvias veiklas, skatiname savirealizaciją, kūrybiškumą. Suteikiame galimybių pramogoms ir jų poreikiams įgyvendinti. Siekiame įtraukti bet kokios pasaulėžiūros ar „formato“ jaunuolius.

Prasidėjus karui Ukrainoje, Jaunimo centrui priklausančiose patalpose Rečionių kaime buvo apgyvendintos ukrainiečių šeimos, bėgančios nuo karo. Dar viena galimybė jose augantiems jaunuoliams – dalyvauti Centro organizuojamose veiklose.

Projekto dalyviams šiais metais siūlysime dar įvairesnių fizinio aktyvumo veiklų, emocinę savijautą gerinančių terapinių savęs pažinimo užsiėmimų, žygių. „Pasaulio šalių virtuvė“ suteiks galimybę "pakeliauti" po pasaulį, pažinti kultūras.

Veiks ir „Svajuko dramblionė“ – tai pačių jaunuolių išsakyti norai pamatyti, aplankyti vietas, į kurias norisi nuvykti pačiose drąsiausiose svajonėse. Jaunimo centras dirbs ir vasarą – be kasdienių ir nekasdienių veiklų, bus organizuojama vasaros stovykla, jaunuoliai dalyvaus jaunimo festivalyje JAUJAU’23. 

Nuolatinis bendravimas, ryšio kūrimas skatins jaunus žmones spręsti iškilusias problemas. Iniciatyvos bendroms veikloms su vietos bendruomenėmis skatins susikalbėjimą, solidarumą, jautrumą vieni kitų atžvilgiu. Suplanavome "Arbatgėrius" su vietos bendruomene, skatinančius ryšį tarp jauno žmogaus ir jo aplinkos, kad vieni kitus girdėtų ir rastų pagrindo bendriems tikslams bei svajonėms.

Iki pat gruodžio 31-osios pirmadieniais darbuotojų komanda vyksta į Rečionis, antradieniais į Liaušius, o trečiadieniais jaunus žmones „judina“ Vidiškiuose. Kviečiame šių vietovių jaunus žmones prisijungti.

Daugiau informacijos apie Jaunimo laisvalaikio centro projektus:  https://www.facebook.com/MDUkmerge

2023 m. sausio mėn.

“Tingiu nieko neveikti”

Tęstiniam Atvirųjų jaunimo centrų projektui Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 2023 metams skyrė 20 000 eurų. Projekte dalyvausiančius jaunus žmones planuojama įtraukti į judesio, veiklų, naujienų, bendrystės, galimybių, progų pažinti ir rūpintis savo gerove sūkurį. Sieksime, jog centro lankytojai jaustųsi išgirsti, jų idėjos nenugultų be dėmesio, kad turėtų vietą, kur galėtų veikti ir mėgautųsi savo veikla. Ir svarbiausia – kad jaunas žmogus visada centre rastų jo apsilankymu besidžiaugiantį jaunimo darbuotoją - galėtų kartu išsivirti arbatos ir susėsti pokalbiui.

Projekto dalyviai įsijungti į veiklas bus skatinami skambiais, trumpais šūkiais: "Versl-AUK", "Savanoriauk", "Įsitrauk", "Muzikuok", "Žygiuok", "Fotografuok", "Sužinok", "Mixuok", "Žaisk". Veiklos kvies jauną žmogų kurti, realizuoti savo idėjas, praktikuotis, mėginti verslauti, leistis į žygius, gaminti, didžėjauti, lankyti meno galerijas, šėlti diskotekose, diskutuoti rūpimomis temomis, muzikuoti ir fotografuoti atnaujintose studijose, patiems gražinti aplinką, tvarkytis, siekti tvarumo, padėti bendruomenei, geriau pažinti save ir kitus. Centras yra atviras bet kokios pasaulėžiūros ar „formato“ jaunuoliams, visos siūlomos veiklos, galimybė naudotis turimu inventoriumi visiems jaunuoliams yra nemokamas.

Numatytos ir bendros stovyklos, sportiniai turnyrai, jaunimo festivalis "JAUJAU'23", vizitai į kitus centrus. Jų metu jauni žmonės turės galimybę pažinti bendraamžius ir iš kitų miestų. 

Jaunimo savanoriavimas vietos organizacijose padės "nušauti du zuikius vienu metu" - skatins savanorystę, įsitraukimą į vietos bendruomenes ir leis lengviau rasti rėmėjų. Turime gerų draugų užsienyje, kurių kvietimu dalyvausime tarptautiniuose jaunimo projektuose. Planuojame teikti paslaugas, padėsiančias socialinę ir ekonominę atskirtis patiriantiems jauniems asmenims  integruotis  į darbo rinką, švietimo sistemą, visuomeninį gyvenimą, patenkinant laisvalaikio užimtumo poreikį, įvairovę. Naujų veiklų ir bendravimo formų į jaunimo centrą "atneš" tiek JST (Jaunimo savanoriška tarnyba), tiek ESC (The European Solidarity Corps) savanoriai.

O štai jaunimo darbuotojas - svarbiausias įrankis visiems tikslams pasiekti, visoms idėjoms įgyvendinti, todėl daug dėmesio skirsime darbuotojų dalykiniams mainams, kvalifikacijos tobulinimui, "perdegimo darbe" prevencijai, psichohigienai. Stiprinsime ir centro partnerystę bei tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Tam numatyti susitikimai su senais, patikrintais draugais iš kitų atvirųjų jaunimo centrų, vyksime į kasmetinį Aukštaitijos jaunimo darbuotojų sąskrydį Biržuose, lankysime kolegas, reflektuosime komandoje, mokysimės naujų darbo su jaunuoliais būdų, o metų pabaigoje susirinksime popietei „Pasikalbėkime ne apie darbą“.

2022 m. spalio 24-28 d.

Mokymai Jordanijoje

Dalyvaudami Europos Solidarumo korpuso programoje, organizuojame veiklas atvykstantiems tarptautiniams savanoriams. Savanorystė tampa vis populiaresnė, vis daugiau jaunų žmonių ja domisi, įsitraukia – ir mums, kaip priimančiai organizacijai, svarbu dirbti kokybiškai. Centro direktorė dalyvavo  Erasmus+ programos tarptautiniuose jaunimo darbuotojų mokymuose „TOSCA – training and support for organisations active in the volunteering actions in the European Solidarity Corps“ Jordanijoje. Mokymų metu siekta remti ir stiprinti organizacijų, kurios aktyviai dalyvauja Europos solidarumo korpuso savanoriškos veiklos veiksmuose, pajėgumus, siekiant užtikrinti projektų kokybę ir poveikį. Taigi, Amane susitiko beveik 30 dalyvių iš Erasmus+  programos šalių, Artimųjų Rytų šalių ir pietinių Viduržemio jūros šalių.

Kas paskatino rinktis šiuos mokymus? Kokybė! Dveji metai – labai mažai kokybiškam darbui. Taip, mes turime konsultantus, dėstytojus, turime instrukcijas ir reglamentus. Tačiau tokie mokymai, kuriuose susitinka savanorius priimančių organizacijų praktikai, atneša daugiau naudos.

Siekdami suprasti tarpkultūrinį mokymąsi tarptautinės savanorystės metu, mokymų dalyviai atidžiau pažvelgė į kelias svarbias sąvokas – kultūrą, kultūrines žinias arba faktus ir kultūrinį susidūrimą. Netikėtumo, nelauktumo, nepažįstamumo aspektai rodo, kad kultūriniai susidūrimai yra labai svarbūs.

2022 m. liepos 5-8 d.

‘Do it in youthwork’

Jaunimo darbuotoja Ingrida liepos 5-8 d. dalyvavo AGENCIJA ZA MOBILNOST I PROGRAME EU organizuotoje konferencijoje 'Do IT in Youth Work' Šibenike, Kroatijoje, kur susipažino su kitų šalių jaunimo darbuotojais, mokytojais ir edukatoriais, diskutavo apie skaitmeninio darbo su jaunimu strategijos poreikį, iššūkius, įrankius. Projekto dalyviai maketavo brėžinius, kuriuos vėliau panaudojo 3D suvenyrų spausdinimui, konstravo su lego detalėmis ir varikliais, vėliau juos programavo kompiuteriu.

Norintieji, galėjo pristatyti inovatyvias idėjas ir patirtis, tapr jų buvo ir jaunimo darbutoja Ingrida, pristačiusi JLC internetinį puslapį, veiklas.

Didelis karštis traukte traukė prie Viduržemio jūros vandens, o miestą geriausiai buvo galima apžvelgti tik vakarėjant, kada saulė nebuvo tokia kaitri. Šibeniko senamiestis, grįstas akmenimis ir su įdomia savo istorija vilioja turistus iš viso pasaulio. Trumpas vizitas suteikė ne tik įkvėpimo, žinių, bet ir naujų pažinčių.

2022 m. gegužės 3-7 d.

‘Digital Green Innovation’ konferencija, Kipras

 

Šios konferencijos tema suintrigavo jaunimo darbuotoją Ingridą, nes skaitmeniniškumas, atrodo kaip, visiška priešprieša žaliai ekologijai. Nukeliavusi į Limasol, kur sutiko dar 40 žmonių, iš 16 skirtingų žmonių Ingrida klausė pristatymų apie skaitmeninius CO2 šiukšlių pėdsakus, ‘Gardens of Future’ sėkmingą idėją, įgyvendintą Kipre, kaip internete programuotojai ir dizaineriai kuria tinklalapius, informuojančius apie žaliąją ekologiją, energiją.

Trumpos konferencijos metu susipažino, beveik, su visais dalyviais, su kaikuriais iš jų diskutavo apie inovacijas skirtinguose sektoriuose, ateities profesijas ir įgūdžius, būtinus ateityje, lankėsi Limasol universiteto labaratorijoje, atliko satelito pagalba nuotraukas, kuriose lygino Kipro pakrantės užterštumą.

Konferencija buvo taip gerai subalansuota, jog liko laiko maudynėms Viduržemio jūroje, pasivaikščiojimui po Limasol, jogai papludymyje bei pristatymui apie Jaunimo laisvalaikio centro užsiėmimus, kūrybines dirbtuves. Apie dešimtį dalyvių pasigamino ir išsivežė namo po tvarųjį kvapiklį, kurio idėja “gimė” Ingridai dar šią žiemą.

Ši konferencija buvo informatyvi ir spalvinga įvairiakultūriškumu. Refleksijos metu visi džiaugėsi naujomis pažintimis, žiniomis ir praturtinusia patirtimi.

Projekto organizatoriai #Youthatwork taip pat džiūgavo aktyviais dalyviais, sklandžia konferencijos eiga bei pasiektu tikslu.

“Visur gerai, bet Name geriausia”

 

Džiaugiamės, gavę finansavimą 2022 metams atviros erdvės “Namas” projektui: "Visur gerai, bet Name geriausia”

Jaunimo reikalų departamento prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektui skirta suma - 5978,00 eurų.

 

Projekto dalyviai NAME atras galimybes ir būdus saugiai veikti, realizuoti save, pagerins emocinę ir fizinę savijautą. Numatytos aktyvios veiklos -  baudų mėtymo turnyrai, baudinių mačas, smiginio, stalo teniso turnyras, prisitraukimų/atsispaudimų, rankų lenkimo varžytuvės - padės patenkinti fizinio aktyvumo ir sveikos konkurencijos poreikį. Jaunuoliai bus skatinami prisidėti remontuojat NAMO erdves, tvarkantis, gražinant savo laisvalaikio aplinką.

Jaunimo savanorystė skatins neatlygintiną pagalbą, įsitraukimą į vietos bendruomenes. Dalyvaudami verslumo skatinimo užsiėmimuose, įgis žinių ir kompetencijų apie darbo rinką, patobulins savo komunikavimo, socialinius, bendradarbiavimo, darbo komandoje bei kitus, reintegracijai į socialinę aplinką reikalingus įgūdžius.

Simuliacinis pokalbis su darbdaviu atskleis metodus, kaip save pristatyti norint gauti darbą, užsiėmimas "Karjeros perspektyvos" leis pažinti darbo rinkos tendencijas, diskusija "Jeigu..." padės pasvajoti apie verslus, kurie jaunuoliams atrodo patrauklūs ir pelningi, praktika auto remonto dirbtuvėse pagelbės suprantant techninio darbo principus.Bus praktiškai pabandyta viena iš verslo idėjų - dirbtuvės “Prikelk drabužį antram gyvenimui.

Žygiai/ edukacinės/pramoginės išvykos padės vystyti komandinį darbą ir bendradarbiavimą bei parodys alternatyvius laisvalaikio leidimo būdus. Vasaros ir rudens stovyklos “Mokausi laisvalaikį leisti turiningai” įtrauks jaunuolius į aktyvią turistinę, sportinę bei ugdomąją veiklą, neformaliai mokant savarankiško gyvenimo įgūdžių, sveikos gyvensenos, aktyvaus gyvenimo būdo ir sudarant sąlygas socialinei integracijai bei žalingų įpročių prevencijai. Kasdieninis bendravimas, ryšio kūrimas ir palaikymas skatins jaunus žmones spręsti iškilusias problemas.

“Ju2oTu’22”

 

Džiaugiamės, gavę finansavimą 2022 metams mobiliojo darbo su jaunimu projektui: "Ju2oTu'22“

Jaunimo reikalų departamento prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektui skirta suma - 20000,00 eurų.

"Trečias kartas nemeluoja", - sako mūsų liaudies išmintis. Nemelavo ir du praėję. Tačiau šis būsimasis projektas leidžia jaustis tvirčiau. Kruopščiai sudėliotas veiklų planas, pakeista bendradarbiavimo su vietos bendruomenėmis taktika, suplanuoti "arbatgėriai" su sprendimų priėmėjais, didelis dėmesys mobilios komandos - projekto vykdytojų - žinių/įgūdžių "atšviežinimui", psichohigienai leidžia išsikelti kiek ambicingą projekto tikslą - aukštesnės savivertės, aktyvesnis, bendruomenėje pritampantis JAUNUOLIS. 

Siekdami šio tikslo "žingsniuosime" užtikrindami užimtumą regione, puoselėdami ryšį su bendruomene, gerindami jaunimo emocinę ir fizinę savijautą, padėdami realizuoti jaunų žmonių idėjas, sudarydami sąlygas jaunimo darbuotojų mokymuisi/tobulėjimui. Pasirinktose 3 vietovėse jauniems žmonėms bus suteiktos galimybės prasmingiau praleisti laisvalaikį, motyvuojant aktyviai veiklai, savirealizacijai, formuojant jų socialinius/savarankiškumo įgūdžius, įtraukiant bet kokios pasaulėžiūros ar „formato“ jaunuolius, ir skatinant veiklose dalyvauti aktyviai ir tik savanorišku įsitraukimu. Atsižvelgta į skirtingose kaimiškose vietovėse gyvenančių jaunuolių poreikius, pritaikytos jiems patrauklios aktyvios veiklos, individualūs pokalbiai.

2021 m. birželio 29 d. - rugsėjo 30 d.

Prevencinė programa

 

Pastaruoju metu Jaunimo laisvalaikio centro jaunimo darbuotojos stebi smarkiai padidėjusį elektroninių cigarečių ir nelegalių priedų bei kitų psichotropinių medžiagų vartojimą jaunimo tarpe. Elektroninės cigaretės tapo lengvai prieinamos, didėja jų neteisėta pasiūla, tiekimas. Paauglystė –  intensyvaus, spartaus vystymosi ir brendimo metas. Paaugliai stebi vienmečius ir suaugusius, ieškodami patrauklaus (jų nuomone) modelio savo asmenybei ir saviraiškai. Dėl drąsos rizikuoti, žinių stokos, mitų gajumo, neužimtumo, jaunimas pradeda bandyti, o vėliau ir reguliariai vartoti elektronines cigaretes bei kitas psichotropines medžiagas, daryti nusikalstamas veikas. Didelę įtaką vartojimui daro prieinamumas, draugų spaudimas, nemokėjimas atsisakyti.

Programa bus siekiama spręsti šiuo metu ypač aktualią elektroninių cigarečių ir psichotropinių medžiagų vartojimo problemą jaunimo tarpe.

Programos tikslas: mažinti jaunuolių elektroninių cigarečių, nelegalių jų priedų ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimą.

Ketinama informuoti vaikų tėvus (globėjus) apie elektroninių cigarečių, nelegalių jų priedų ir kitų psichotropinių medžiagų paplitimą mokinių tarpe ir poveikį sveikatai organizuojant diskusijas, kviečiant į susitikimus  su lektoriumi, puikiai išmanančiu problemos subtilybes. Siūlyti jaunuoliams prasmingą užimtumą kaip alternatyvą svaiginimuisi. Ir, žinoma, formuoti neigiamą jaunimo požiūrį į elektroninių cigarečių vartojimą.

Programa finansuojama Ukmergės rajono savivaldybės.

2022-2023 m.

“Tingiu nieko neveikti”

Jaunimo laisvalaikio centras - vieta saugiam jauno žmogaus buvimui, iniciatyvoms ir kūrybiškumui

"Tingiu nieko neveikti" – dvimetis Jaunimo centro projektas, kuriam pavadinimą sugalvojo patys jaunuoliai. Iš tiesų - judesio, veiklų, naujienų, bendrystės, galimybių kurti saugią aplinką idėjoms, socializacijai, progų pažinti ir rūpintis savo gerove projekte dalyvaujantys jauni žmonės turi iki soties. Siekiame, jog centro lankytojai jaustųsi išgirsti, jog jų idėjos nenugultų be dėmesio, kad jie turėtų vietą, kur galėtų veikti ir mėgautųsi savo veikla. Ir svarbiausia – kad jaunas žmogus visada centre rastų jo apsilankymu besidžiaugiantį jaunimo darbuotoją, galėtų kartu išsivirti arbatos... ir susėsti pokalbiui.

Taigi, projekto dalyvius į veiklas įsitraukti skatiname pavadinę jas skambiais, trumpais šūkiais: "Versl-AUK", "Savanoriauk", "Įsitrauk", "Muzikuok", "Žygiuok", "Fotografuok", "Sužinok", "Mixuok", "Žaisk". Kviečiame jaunuosius ukmergiškius kurti, realizuoti savo idėjas, praktikuotis, leistis į žygius, gaminti, lankyti meno galeriją, šėlti diskotekose, geriau pažinti save ir kitus. Skatiname įsitraukti gražinant centro erdves, tvarkytis, siekti tvarumo, diskutuoti aktualiomis temomis, organizuoti renginius miesto erdvėse, pritraukiant vietinę bendruomenę, didžėjauti, muzikuoti ir fotografuoti atnaujintose studijose. Įrengėme ir video žaidimų kambarį, sutvarkėme savanoriams skirtą patalpą, atnaujinome virtuvėlę. Kad visa tai sklandžiai veiktų ir būtų už ką nusipirkti priemonių, pasirūpino Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, 2022 metams skyrusi 20 000 eurų. O birželį dar ir pačios ministrės apsilankymu pasidžiaugėme!

Centras yra atviras bet kokios pasaulėžiūros ar „formato“ jaunuoliams, visos siūlomos veiklos, galimybė naudotis turimu inventoriumi visiems jaunuoliams yra nemokamas.

Nėra narystės, dalyvavimo mokesčių ar kitų veiksnių, ribojančių veikimo galimybes. Jauni žmonės veiklose dalyvauja aktyviai ir tik savanorišku įsitraukimu. Lankymosi centre laikas pritaikytas jauno žmogaus laisvalaikiui.

O, štai jaunimo darbuotojas - svarbiausias įrankis, todėl daug dėmesio skiriame darbuotojų dalykiniams mainams, kvalifikacijos tobulinimui, "perdegimo darbe" prevencijai, psichohigienai. Stipriname ir centro partnerystę bei tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Tam numatyti net trys susitikimai su senais, patikrintais draugais iš kitų AJC/AJE.

Aukštaitijos jaunimo darbuotojų sąskrydis Molėtuose leis produktyviau „tvarkytis“ su atvirame darbe iškylančiais sunkumais. Bendrų stovyklų, sportinių turnyrų, jaunimo festivalių, vizitų vieniems pas kitus metu jauni žmonės turės galimybę pažinti bendraamžius iš kitų miestų.  Jaunimo savanorystė vietos organizacijose padės "nušauti du zuikius vienu metu" - skatins savanoriavimą, įsitraukimą į vietos bendruomenes ir leis lengviau rasti rėmėjų. 

Jaunimo laisvalaikio centras administruoja ir vykdo veiklas trijose patalpose. Centras - pagrindiniai mūsų "namai" yra įsikūrę Miškų g. 29 Ukmergėje, atvira jaunimo erdvė - miesto senamiestyje Sodų g., kuriame renkasi ir padedami jaunimo darbuotojo veiklas vykdo delinkventinio elgesio jaunuoliai bei Ukmergės savivaldybės priskirta Rečionių daugiafunkcio centro erdvė su visomis savo funkcijomis.

Jaunatviška ir visada gerai nusiteikusi Ukmergės jaunimo laisvalaikio centro komanda kviečia sekti naujienas, prisijungti, dalyvauti siūlomose renginiuose ir užsiėmimuose!

2021 m. balandžio 15 d.

“731 dieną aktyviai”

 

Kas gi tie skaičiai ir ką jie reiškia? Labai paprasta – tai dveji metai. Dviejų metų Atvirųjų jaunimo centrų programa, kai sudėjus 2020 keliamuosius ir 2021 paprastuosius metus, turime septynis šimtus trisdešimt vieną dieną. Aktyviai veikti! Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasirūpino, kad veikti būtų už ką – skyrė 15 007 eurus. Ačiū!

Programa skirta atviram darbui vykdyti, įtraukiant ir mažiau motyvuotą ir (ar) atskirtį savo socialinėje aplinkoje išgyvenantį jaunimą. Siekiama skatinti jaunimo sąmoningą savarankiškumą, sudaryti sąlygas jauno žmogaus iniciatyvumui ir aktyviai veiklai, plėsti centro paslaugas ir gerinti komunikaciją. Būtent toks yra ir šios programos tikslas.

Šiais metais jaunuoliams yra numatyta ir suplanuota daug įdomių ir originalių veiklų, kurias tikimasi įgyvendinti. Viena iš veiklų, kurią “globoja” centro komandos narys, savanoris Florian iš Prancūzijos, atvykęs vieneriems metams savanoriauti pagal Europos solidarumo korpuso programą, tai – maisto gamyba. Jis rodo, moko ir kviečia skanauti patiekalus nuo lengvai paruošiamų užkandžių iki super skanių desertų! Išradingos  jaunimo darbuotojos sugalvojo tris pavasario mėnesius skirti konkrečioms temoms. Tokiu būdu kovas tapo „mokykimės gerbti“ mėnesiu, kuomet visi norintys galėjo tarsi pasimatuoti savo tolerancijos lygį, buvo skatinami nebijoti natūralaus savo grožio. Balandis kviečia akcijai -  išeik į mišką pasivaikščioti, prisidėk prie aplinkos tvarkymo, o mes, atvykusius į jaunimo centrą, pavaišinsime Florian skaniaisiais keksiukais, kava ar arbata. O gegužę paskirsime šeimos mėnesiu. Tęsiant miško temą, jaunuoliai yra kviečiami į žygius, kurių jau keletą buvo organizuota žiemos ir ankstyvo pavasario metu bei dalyvauti fotografijų ar skaitmeninių piešinių konkurse.    

Kaip ir visus, karantinas ir mus atskyrė nuo draugų iš kitų miestų, tad Jaunimo laisvalaikio centras ir jaunieji ukmergiškiai metė iššūkį kitoms jaunimo erdvėms ir centrams bei jų jaunimui: „Išsilankstyk už savo miestą!” Čia sudalyvavo net 11 miestų ir išradingai išsilankstė pagal savo miesto pavadinimą.

Vienas nugalėtojas buvo išrinktas Jaunimo reikalų departamento atstovų, kitas – Ukmergės JLC komandos. Iššūkio laimėtojais tapo – Širvintų ir Kuršėnų jaunuoliai.

Džiaugiamės ir didžiuojamės JLC patalpų atnaujinimu ir šviežiai įrengta, dar dažais kvepiančia foto studija. Čia jaunuoliai turi kasmėnesinius susitikimus, mokymus su profesionaliu fotografu ir galimybę išbandyti savo jėgas fotografijos meno srityje. Ateityje yra planuojamos fotografijų ar meno darbų parodos ne tik mūsų patalpose, bet ir Ukmergės miesto atvirose erdvėse. Veikla, kurioje bus įtraukti ne tik Ukmergės rajono jaunuoliai, bet ir centro savanoriai bei darbuotojai - tai praktiniai užsiėmimai “pasimatuojant” tam tikrą profesiją. Kviesime pasimatuoti virėjo, ūkininko, verslininko, renginių vedėjo ir kitas įdomias profesijas. Kiekvieną trečiadienį galima tiesiogiai stebėti jaunimo darbuotojos Neretos gyvas transliacijas jaunimui aktualiomis temomis (prevencinėmis, informavimo, konsultavimo, socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo ir pan.). Labai yra laukiami gyvi susitikimai jaunimo centre. Tikimės, gegužę jau galėsime dažniau pasimatyti su jaunuoliais. Pažaisti stalo, komandinius žaidimus, suorganizuoti Šaradų turnyrus, kurti kūrybinėse dirbtuvėse, aptarti peržiūrėtus filmus, pasivaišinti sveikais užkandžiais.

Liepos mėnesį planuojama,  jau tradiciniu renginiu tapusi Jaunimo sąlėka  „JAUJAU“, kur jaunimas galės sportuoti, tapyti, groti, žaisti, dainuoti ir šokti iki paryčių, skanauti ant laužo gaminamą maistą, bendrauti su savo bendraminčiais iš kitų Lietuvos jaunimo centrų. Tokie susitikimai yra ne tik kaip laisvalaikio praleidimo forma, bet labai svarbūs bendram jaunimo centrų ir erdvių augimui. Čia galima pasidalinti užklumpančiais iššūkiais, sprendimo galimybėmis, bendradarbiavimo svarba. Naujos galimybės laukia centrui perėmus administruoti ir vykdyti veiklas buvusiose Rečionių daugiafunkcio centro patalpose. Jau dabar yra planuojama rengti vaikų ir jaunimo vasaros stovyklas, sporto, pramoginius renginius ir nuomoti patalpas užsiėmimams.

2021 m. kovo mėn.

“Ir vėl judam”

Nauji metai, nauji ratai! Norėtume pasakyti mes, bet ratai nebe nauji... karantinas vis dar laiko mus namuose, tačiau žemė nesustoja suktis, o mes „Ir vėl judam“! Praeiti metai mus užgrūdino, ir šiuos pasitinkame kupini naujų minčių ir idėjų.

Pagalvojome, kad jau metai nauji, tai ir naujų draugų ratą būtų neprošal plėsti. Ir šiemet lankysimės ne tik Krikštėnuose ir Pabaiske, bet ieškosime draugų ir Veprių miestelyje.

Ne tik draugų ieškosime, bet ir veiksime! O veiksime daug! Eisime į nuotykinį žygį, juokiamės kartu su Krikštėniškiais juoko šventėje, dalyvausime Ukmergės miesto šventėje, šokinėsime per Joninių laužą Vepriuose, giedosime tautinę giesmę kartu su Pabaisko bendruomene. Organizuosime orientacinės varžybas, sporto užsiėmimus, diskotekas, stalo žaidimų ir filmų žiūrėjimo popietes.   Be aktyvių veiklų, kviesime jaunimą diskutuoti aktualiomis temomis prie arbatos puodelio, atsakysime į iškylančius klausimus, konsultuosime individualiai. Sakytumėte – Ir viskas? Ne!

Vasara tikrai bus karšta, nes mes organizuosime stovyklą, eisime į patyriminį žygį ir smagiai leisime laiką su aukštaitijos jaunimu JauJau'21 festivalyje! Rudenį pasitiksime dalyvaudami grybautojų čempionate, o užbaigsime Helovino vakaru. Žiema mūsų taip pat negąsdina, juk veiklų šaltuoju sezonu tikrai nemažės.

2020 m. kovo 8 d.

Projekto ‘Take a step forward’ išankstinis vizitas Jūrmala, Latvija

 

Viešėjome Latvijoje, kur susitikę su mūsų partneriais iš Vengrijos, Portugalijos, Italijos ir iš pačios Latvijos, ruošėmės būsimam Erasmus+ projektui ‘Take a step forward”. Projekto išankstiniame planavime dalyvavo lyderis ir vienas dalyvis iš kiekvienos šalies, o dvi intensyvios projekto planavimo darbo dienos buvo suskirstytos į daugybę užduočių, žaidimų.

Projektas bus skirtas 16-29 metų jaunimui, o projekto tikslas yra įgalinti jauną žmogų būti aktyviu, kūrybingu, stiprinti jo komunikacinius, socialinius ir skaitmeninius įgūdžius. Bus dirbama invidualiai,tarptautinėse komandose, ketinama net pasirodyti platesnei auditorijai Jūrmalos traukinių stotyje. Tradiciškai projekto metu komandos turės pristatyti savo šalį ir atrasti įdomių faktų apie ją.

2020 m. sausio 24 - vasario 3 d.

‘Dragon dreaming’ projektas Ramalis, Ispanija

 

Jaunimas iš Ukmergės su vadove Jaunimo laisvalaikio centro darbuotoja Vytaute dalyvavo Erasmus+ jaunimo mainų projekte. Pasisemti žinių ir pasidalinti patirtimi - kaip idėja gali pavirsti projektu - atvyko jaunimas iš Anglijos, Prancūzijos, Italijos, Nyderlandų, Portugalijos ir Lietuvos.

Dalyviai susipažino ne tik vienas su kitu ir daug mokėsi, bet ir mėgavosi supančia aplinka, gražia gamta, keliavo po regioną ir džiaugėsi 20 laipsnių šiluma bei svetingais ispanais. Projekto organizatoriai ne tik aiškino ir mokė naujos projektų rašymo metodologijos "Dragon dreaming", bet ir praktiškai rodė kaip ta metodologija veikia ir kas yra trys "win win win" (laimiu aš, laimi mano bendruomenė, laimi mano šalis/pasaulis).

Aplankytos trys skirtingos Kantabrijos regiono įmonės, kurios buvo įkurtos ir dirba tokiu principu. Lietuvaičiai aktyviai dalyvavo projekto užsiėmimuose, siūlė komandines veiklas.

Projekto dalyviams labai patiko Lietuvos pristatymas, kur trumpai supažindinta su savo šalimi, mokyta greitakalbių, lietuviškų žaidimų. Visi dalyviai net pabandė seniausios pasaulyje kalbos linksniavimo ypatumus. Labiausiai patiko lietuvių liaudies šokių pamokėlės. Laikas prabėgo labai greitai, o visi dalyviai parsivežė ne tik šiltus prisiminimus apie Ispaniją ir ten sutiktus naujus draugus, bet ir ne mažą žinių bagažą apie tai, kuo ir kaip gali padėti savo bendruomenei. Galbūt greitai sužinosime apie besikuriantį naują verslą ar naują startuolį mūsų rajone.

2019

2019 m.  lapkričio 10 – 14 d.

‘Cherry on the cake’, Tirana, Albanija

 

Penkios dienos, kurias JLC direktorė Daiva praleido mokymuose Tiranoje, buvo kupinos vertingų žinių net ir patyrusiems jaunimo darbuotojams - nagrinėta, kaip pagerinti jaunimo mainų kokybę Erasmus+ programoje, susitikta su naujais partneriais, aptarti būsimi projektai, susipažinta su įdomiomis skaitmeninėmis priemonėmis, kurios palengvina darbą ir praturtina veiklas su jaunimu.

Šis kursas suteikė puikias galimybes pagerinti projekto idėjos kokybę, patobulinti darbo su jaunimu praktiką  ir perkelti ją į „kitą lygį“,

paskatino kūrybiškumui bei skirtingiems jaunimo mainų kokybės aspektams, leido įvertinti tarptautinio darbo su jaunimu vertę ir iššūkius.

Mokymo koncepcija buvo sukurta siekiant sistemingai palaikyti organizacijas, dirbančias su jaunimu iš Erasmus+ programos šalių ir Vakarų Balkanų šalių partnerių.

2019 m. lapkričio 3 - 11 d.

‘Out uniqueness talk’ Pakozd, Vengrija

 

Jaunimo laisvalaikio centro komanda iš Taujėnų gimnazijos mokinių ir jaunimo darbuotojos Vytautės Rinkevičiūtės, važiavo į Vengriją dalyvauti projekte ‘Out Uniqueness Talk’. 42 dalyviai iš Vengrijos, Švedijos, Čekijos, Italijos, Ispanijos, Graikijos, Lietuvos įgijo nepamirštamų įspūdžių, kuriais noriai pasidalino.

Šios kelionės metu mane sužavėjo tas, jog skirtingų tautybių ir požiūrių žmonės vieningai problemas sprendžia, randa tarpusavio panašumų. Tokiuose projektuose kitų šalių jaunimas papasakoja apie savo šalies ekonomiką, istoriją, politiką. Po šios kelionės pradėjau daugiau domėtis ir apie savo šalies situaciją. Nors grįžus teko daugiau pasimokyti ir prisivyti klasės draugus, bet važiuoti tikrai buvo verta. (Emilija I.)

Projektas pakeitė požiūrį lyčių lygybės klausimus bei praplėtė akiratį. (Emilija B.)

Visi dalyviai buvo motyvuoti ir noriai bendraujantys bei padedantys kitiems.

Manau, kad visi kas nori išmokti kalbėti angliškai ir laisvai viešai reikšti savo mintis ir nuomonę, susirasti draugų iš užsienio bei sužinoti daugiau apie kitas tautas ir kultūras, turėtų dalyvauti tokiuose projektuose, nes tai tikrai verta ir labai įdomu. (Kipras S.)

Šiame projekte sužinojau labai daug apie tarptautinius jaunimo mainus. Gavau savo pirmąjį ‘Youthpass’. Juo, būdamas studentu, galėsiu naudotis vykstant į Erasmus+ jaunimo projektus, toliau gilinant savo žinias ir jas pritaikant praktikoje. (Ignas S.)

Dalyviai iš Lietuvos organizatorių buvo pripažinti kaip vieni iš kūrybingiausių ir aktyviausių. Taujėniškiai visiems paliko gerą įspūdį kaip veržlių, motyvuotų ir aktyvių jaunuolių komanda, nors buvo patys jauniausi iš dalyvavusių šiame projekte. (darbuotoja Vytautė)

2019 m. kovo 14 - 22 d.

‘My life - my time’ Pakozd, Vengrija

 

Projekto pagrindinė tema – asmens laiko planavimas, darbo paieška/darbo keitimas pristatant savo CV darbdaviui, nedarbo mažinimas. Buvo kalbama apie asmenines svajones, jų įgyvendinimą, kiekviena šalis pristatė nedarbo statistiką, kalbėjo apie galimybes įsidarbinti savo svajonių darbe, kokio atlyginimo galima tikėtis. Paliesta aktuali tema apie karjeros siekimą auginant vaikus –ar įmanoma suderinti šeimą ir darbą. Skaičiuojant asmens pragyvenimo išlaidas mėnesiui- labiausiai nustebino Bulgarai, kur vidutinis darbo užmokestis atskaičius mokesčius yra 280 eur, todėl žmonės priversti dirbti mažiausiai dviejuose darbuose!

Mišrių komandų formavimui ir jų stiprinimui buvo pasirinktas irklavimas kanojomis; saulėtas rytas praleistas šalia esančiame Ingoko parke, lipant į kalnus ir bendrai medituojant kalno viršūnėje.

Finalinę dieną Székesfehérvár miesto centro aikštėje projektas buvo pristatytas „flashmobu“-šokant bendrą šokį ir dalijant nemokamus apsikabinimus. Po akcijos, dalyviai turėjo laisvo laiko mieste- dauguma bendravo tarpusavyje kavinėje, kur ragavo vengriško maisto, keitėsi kontaktais ir dalinosi ateities planais.

2018

2018 m. spalio 16 - 24 d.

‘Map of myself to find my future’ Salerno, Italija

 

Spalio pabaigoje lietuvaičiai – Ieva, Dovilė, Julius, Simas ir grupės vadovė Daiva – dalyvavo tarptautiniame jaunimo mainų projekte ‘Map of myself to find my future’, kuriame 9 dienas kartu su kitų šalių (Italijos, Graikijos, Rumunijos, Ispanijos bei Prancūzijos) jaunuoliais vykdė įvairias veiklas, diskutavo projekto temos klausimais.

Projekto tikslas – per neformalaus švietimo veiklas ne tik paaiškinti ,,Soft skills’’ sąvoką, bet ir sudaryti sąlygas jauniems europiečiams savarankiškai nusistatyti savo įgūdžius bei vertinimo priemones. Juk jauni žmonės turėtų būti labiau pasirengę atitikti darbo rinkos poreikius. Daug ir intesyviai dirbta šiomis temomis, diskutuota bei praktiškai pritaikyta.

Laisvu laiku lietuvių grupė keliavo po Neapolio senamiestį, degustavo picas (juk Neapolis – picų sostinė), aplankė Pompėjos griūvėsius bei Vezuvijaus viršukalnę, išvaikščiojo Salerno miestelio skersgatvius ieškodami botanikos sodo bei kopė į aukščiausią piliakalnį, nuo kurio grožėjosi Tirėnų jūros ramybe.

Kartu su kitų šalių jaunimu vakarojo žaisdami, muzikuodami bei šokdami ar tiesiog pasidalindami savo tradicijomis, hobiais.

Projekto šeimininkai, italai, ketina sekančiais metais apsilankyti Lietuvoje ir galbūt dar kartą susitikti su lietuvių grupės nariais.

2018 m. liepa - lapkritis

“Ateis šventė ir į mūsų kiemą” Maximos paramos projektas

 

Jaunimo laisvalaikio centras dalyvavo UAB „MAXIMA“ rengtame konkurse „Mes – bendruomenė“ ir tapo vienu iš 8 nugalėtoju. Įsteigto prizo vertė 7000 eurų. Prie UAB „MAXIMA“ paramos, 3000 eurų prisidėjo ir Ukmergės rajono savivaldybė. Už gautas lėšas Jaunimo centras sutvarkė pastato vidinį kiemelį ir jį pritaikė bendruomenės reikmėms.

Kieme buvo įrengtas alpinariumas, nugriauta sena pavėsinė ir jos vietoje pastatyta nauja, didesnė pavėsinė – scena, kuri atitinka visos bendruomenės poreikius. Įrengti nauji takeliai, atnaujinti apgriuvę kiemo statiniai, pastatytos šiukšliadėžės. Sutvarkytoje erdvėje bus saugu ir patogu pasistatyti naujai įsigytus stalus, kėdes ir sėdmaišius, pasikabinti hamakus. Visi projekto metu įsigyti daiktai puikiai pasitarnaus visos bendruomenės poreikiams.

Atnaujinimo darbai, prasidėję dar vasarą, buvo baigti lapkritį, kuomet ir surengta kiemelio atidarymo šventė, sukvietusi visą bendruomenę.  Į iškilmingą raudonojo kaspino kirpimo ceremoniją atvyko ir Ukmergės „MAXIMOS“ direktorė Renata Takarevičienė. Po pavėsinės – scenos atidarymo, visi bendruomenės nariai ir šventės svečiai susirinko JLC patalpose, kur skambėjo sveikinimo kalbos ir padėkos žodžiai. Buvo vaišinamasi arbata ir užkandžiais, dalinamasi ateities vizijomis. Prisistatė ir patys mažiausi bendruomenės nariai – šokdami šokį, ir senjorai, kurie paruošė nuotaikingą spektaklį.

Pagaliau ir į mūsų kiemą atėjo šventė!

2018 m. spalio 1 - 9 d.

‘Inside the web’ Pakozd, Vengrija

 

Praleisdami didesniąją savo laisvo laiko dalį socialiniuose puslapiuose, mes įsileidžiame ir pažįstamus, ir nepažįstamus žmones. Gaila, bet tarp jų atsiranda tokių, kurių tikslas yra kritikuoti, pasijuokti, įskaudinti. Taip plinta patyčios virtualiame pasaulyje, kai žmogus susigalvojęs vardą arba atvirai savo vardu skleidžia patyčias, įžeidžiančius komentarus, skatina neapykantą ir jaučiasi drąsiai tai darydamas.

JLC darbuotoja Renata ir 4 jaunuoliai Pakozd miestelyje, Vengrijoje, kartu su jaunimu iš Vengrijos, Ispanijos, Maltos, Čekijos - dalyvavo vengrų organizuotame programos Erasmus+ tarptautinių jaunimo mainų projekte ‘Inside the web’ („Tinklo viduje“). Projekto pagrindinė tema – interneto teigiama/neigiama įtaka jaunimui.

Kalbėta apie pagalbos priemones  tiems, kurie patyrė patyčias ne tik virtualiame, bet ir realiame gyvenime, ieškota būdų, kaip apsisaugoti nuo neigiamų komentatorių, kaip kovoti su plintančia neapykanta aplinkiniams. Projekto dalyviai dalinosi savo gyvenimiškomis patirtimis, nuomonėmis, stiprino savo socialinius įgūdžius, ieškojo būdų, kaip rasti laiko prasmingoms veikloms kasdienybėje ir kuo mažiau laiko praleisti internete.

Finalinę dieną Székesfehérvár miesto centro aikštėje, projektas buvo pristatytas flashmobu , akcija free hugs, pozityvių žinučių dalinimu praeiviams, kurių dauguma šypsojosi ir klausinėjo apie projektą. Po akcijos dalyviai turėjo laisvo laiko - galėjo apžiūrėti įžymias miesto vietas, pasivaikščioti po senamiestį, kavinėje paragauti vengriško maisto.

Žiūrėkite video

2018 m. rugsėjo 25 d.

“Tradicinis - vakar. Modernus rytoj.” Lietuvos ir Lenkijos fondo projektas

 

Rugsėjo pradžioje dešimt jaunų ukmergiškių sulaukė tokios pat bendraamžių grupės iš Lenkijos, Bydgozcsc miesto. Projektas, finansuotas Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų fondo, šįkart buvo skirtas abiejų valstybių bendros kultūros, istorijos ir paveldo pažinimo skatinimui, įgyvendinant veiklas, skirtas Lietuvos ir Lenkijos valstybingumo šimtmečiams paminėti.

Tarpkultūrinis dialogas ir liaudies menas jaunus žmones įtraukė inovatyviai „prisiliesti“ prie savo krašto liaudies muzikos tradicijų. Jaunimas savo kartai priimtinais būdais pasirinktus lietuvių/lenkų liaudiškos muzikos pavyzdžius analizavo, keitė į modernesnes formas, kūrė šiuolaikines interpretacijas, susiejant tris meno rūšis – dainavimą, choreografiją bei miksavimą (etninių ir šiuolaikinių garso takelių suvedimą). Siekdami įgyvendinti savo pačių iškeltą idėją, jauni žmonės gilinosi į „vakar dienos“ ir „rytojaus“ muzikinių tradicijų simbiozę. Projekto metu jauni žmonės išmoko dirbti tarptautinėje grupėje, sužinojo apie abiejų šalių liaudiškas tradicijas ir muziką, paminėjo savo šalių šimtmečius, tobulino kalbinius įgūdžius, keitėsi praktiniais įgūdžiais, reikalingais kūrybiniuose procesuose, grojant, dainuojant, kuriant muziką ar video reportažus, organizuojant renginį, įgavo puikios patirties renginių organizavimo/viešinimo srityje. Besibaigiant mainų savaitei visi kartu surengė koncertą prie Ukmergės piliakalnio. Pasirodymą pradėjo projekto dalyviai, apsirengę tautinius drabužius su abiejų valstybių vėliavomis. Choreografės Donatos parengti šokėjai pašoko „sumodernintus“ lietuvių ir lenkų liaudies šokius – „Kepurinę“, „Krakoviaką“ bei liaudišką polką, sumaniai pereinančią į svaigios salsos judesius. Dainininkų grupė sudainavo lenkišką „Hey, sokoly“ ir lietuvišką „Augo kieme klevelis“ bei bendrą, pačių sukurtą projekto himną trimis kalbomis. Jiems pritarė muzikantų grupė. Didžėjus Kristupas pademonstravo savo paruoštą muzikinę kompoziciją. Net prapliupęs lietus nesugadino visiems šventiškos nuotaikos!

Abiejų šalių grupių vadovai atliko moderatorių vaidmenį diskusijų metu, stebėjo grupės procesus aktyvaus darbo, kūrybinių užsiėmimų metu. Kiekvienos dienos pabaigoje vertindami besibaigiančią dieną, veiklas, savo įsitraukimą į jas, nuotaikas, jausmus, kaip jautėsi grupėje, ką naujo sužinojo, išmoko – fiksuotame plote dalyviai „audė“ dienos emocijas. Kasdien juosta buvo papildoma spalvomis, formomis, ornamentais, simboliais – „priaudžiama“ po papildomą plotą kol mainų pabaigoje ji tapo ilga, marga, simboliais ir tik patiems jaunuoliams suprantamais ženklais „nupinta“ tautinė juosta. Viena diena buvo skirta išvykai į Rumšiškių liaudies buities muziejų. Dalyvauta edukaciniame užsiėmime „Kai … buvau, jaunimėlin ėjau“. Muziejaus darbuotoja, dėvinti tautinį kostiumą, pasitiko visus senovinės sodybos kieme su duona ir druska. užeiti ir susėsti visiems už stalo (pagal to meto taisykles), papasakojo daug įdomaus. Kada prasideda ir baigiasi jaunystė? Ar vienodai į šį laikotarpį prosenelių laikais įžengdavo vaikinai ir merginos? Kaip tampama jaunimo bendruomenės nariu? Jaunimas praktiškai išbandė kaip anksčiau buvo rengiamasi vestuvėms. Lietuvaitė Vanesa tapo nuotaka, o lenkas Radek – jaunikiu. Grįžtant aplankytas Kaunas. Kultūriniuose Lietuvos ir Lenkijos vakaruose projekto dalyviai pristatė savo šalies kultūrinį muzikinį paveldą – liaudiškos muzikos festivalius, dainų šventes, konkursus, varžytuves, TV laidas, šokių dienas, atributiką, simbolius, tradicinius patiekalus/gėrimus ir pan. Pasidalinta pavyzdžiais savo šalyse – kaip folkloras, etnomenas, tautinis muzikinis/choreografinis paveldas patraukliai pateikiamas jaunimui. Paskutinis mainų vakaras skirtas muzikiniams „Grammy“ apdovanojimams – organizatoriai nominavo dalyvius, posakius, poelgius, situacijas ir vakarėlio metu įteikė šmaikščius apdovanojimus „Ponui naudingąjam“, „Miegančiąjai gražuolei“, „Panelei vertėjai“, „Keistam judesiui“ ir kitiems.

Abiejų šalių jaunimas išsiskyrė tvirtai tikėdamas, jog dar ne kartą susitiks panašiuose projektuose.

2018 m. liepos 25 d.

‘Me. You. Personality’ Jūrmala, Latvija

 

Europai nusiųsta žinutė: lietuviai draugiški, linksmi, smalsūs, atviri kitoms kultūroms. Galime drąsiai teigti, jog su tokiomis ar panašiomis mintimis į savo namus grįžo Maltos, Portugalijos, Italijos ir Latvijos jaunuoliai, 7 dienas dalyvavę Erasmus+ programos jaunimo mainų projekte ‚,Me. You. Personality“ (liet. „Aš. Tu. Asmenybė‘‘) Smardės kaimelyje netoli Jūrmalos, Latvijoje. Nors lietuvių grupė prieš projektą nebuvo artimai susipažinę ir jaunuoliai iš Plungės ir Ukmergės susitiko tik Latvijos sostinėje, tai nesutrukdė suburti darnios bei draugiškos komandos.

Šio projekto metu jaunimas kartu su kitų Europos šalių jaunimu dirbo, siekdami pažinti save, mokėsi dirbti komandose bei komunikuoti su bendraamžiais, analizavo save ir savo savivertės formavimą.

Jaunimo laisvalaikio centras, sulaukęs partnerių – Jūrmalos jaunimo iniciatyvų centro – kvietimo mielai sutiko prisijungti. Nenusivylėme. Diskusijos, aktyvūs žaidimai, kūrybinės užduotys bei kitos veiklos kasdien užėmė didžiąją dienos dalį. Projekto sumanytojai buvo paruošę nemažai praktinių užduočių, padėjusių sustiprinti komandę veiklą, kūrybiškumą, loginį ir strateginį mąstymą. Veiklos netrūko ir vakarais. Jaunimas turėjo galimybę pasimėgauti sauna bei atsigaivinti netoliese esančiame ežerėlyje. Degant laužui netilo gitaros garsai ir nuoširdus juokas. Kiekvieną vakarą jauni žmonės iš skirtingų Europos šalių pristatė savo krašto kultūrą, tradicijas,  pasakojo apie savo šalies papročius švenčiant įvairias tradicines šventes ir simbolius, naudojamus tų švenčių metu.

Svarbus vakaro akcentas – nacionalinių patiekalų, gėrimų, užkandžių stalas, prie kurio to vakaro šeimininkai pasakojo apie ragaujamą maistą, specifinį skonį, paskirtį, gaminimo tradicijas. Lietuvių liaudies šokiai „Oira“ bei „Kepė močia blynus“, šokami įvairių tautų jaunimo, pavyko itin puikiai! Diena projekte buvo skirta pažintinei išvykai į Rygą. Jau susidraugavusi įvairiatautė kompanija turėjo „darbo“ tyrinėjant Latvijos sostinę.

Mažesnės grupelės gavo linksmų ir įdomių organizatorių užduočių: sudainuoti latvių liaudies dainą „Pūt vejini“, surasti Janį ir Anną, apkabinti gatvėje sutiktus žmones, išradingai nusifotografuoti prie įžymių pastatų, sužinoti, kiek pagrindiniame Rygos turguje kainuoja obuoliai.. O kiek smagių emocijų sukėlė  Domo katedros aikštėje išsirikiavę 149 dvimetriniai, skirtingų šalių simbolika dekoruoti lokiai. Šie tarptautinės, po pasaulį keliaujančios parodos „United Buddy Bears“ eksponatai – Vokietijos dovana šiemet savo valstybingumo šimtmetį švenčiančiai Latvijai.

Iš Latvijos išvykome patenkinti savo indėliu projekte. Ukmergiškiai ir plungiškiai dar ilgai prisimins susibūrimą prie laužo paskutinį vakarą, drauge keptas dešreles, žaistus žaidimus, dainas, įspūdžius, palinkėjimus, rašytus ant rankų, ir pažadus vieni kitiems, jog dar susitiks kituose projektuose. Vakaroję iki ryto, be miego, susikrovę lagaminus, su šypsenomis veiduose  grįžome namo.

2017

2017 m. rugsėjis - gruodis

“Dirbsiu savo mieste” Ukmergėje

 

JLC ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialas vykdė projektą „Dirbsiu savo mieste“. Šio projekto tikslas – skatinti moksleivius išbandyti darbininkiškas profesijas vietos pramonės įmonėse bei verslininkų ir besidominčių nuosavo verslo kūrimu jaunuolių bendradarbiavimą.

Projekte dalyvavo abiejų Ukmergės miesto gimnazijų, Veprių pagrindinės mokyklos ir Želvos gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai, spalį ir lapkritį turėję galimybes „pasimatuoti“ juos dominančias darbininkiškas profesijas. Moksleiviai rinkosi praktinius užsiėmimus įvairiose Ukmergės įmonėse/įstaigose. Medienos gamybos praktikos įgavo UAB „Stradivarijai“, metalo apdirbimo – UAB „Ukmergės staklės“, automobilių remonto subtilybių mokėsi UAB „Aljuva“. Sukirpimo, siuvimo, gaminio apdailos praktikai jaunuolius sutiko priimti AB „Vilkma“.

Taip pat dalis norinčiųjų save išbandė padavėjo/s pozicijoje – mokėsi serviravimo, bendravimo su klientais paslapčių dviejose maitinimo įstaigose – UAB „Agjogika“ bei UAB „Ecomada“. Aktyviausi jaunuoliai, kurie savo karjerą planuoja viešojo administravimo sektoriuje, lankėsi Ukmergės rajono savivaldybės administracijos skyriuose. Želvos gimnazistai ir Veprių moksleiviai pavežėti nuo mokyklos iki priimančios įmonės ir atgal iki namų. Taip pat dalyviai kasdien pietavo „Piliakalnio“ kavinėje.

Jaunimo laisvalaikio centras dėkoja visų minėtų įmonių vadovams bei darbuotojams, priėmusiems projekto dalyvius trumpai praktikai ir leidusiems jaunuoliams gyvai „pasimatuoti profesiją“. Tikimasi, kad šis projektas nors maža dalimi pagelbėjo mokiniams apsispręsti dėl jų ateities profesijos pasirinkimo, įvertinti pasirinktos specialybės privalumus ir trūkumus ar net suprasti, jog kažkurios profesijos jie tikrai nepasirinks.

2017 m. lapkričio 17 d.

“Nezombėk - jaunimas už vaikystę be smurto!” Ukmergėje

 

Visuotinai pripažįstama, kad smurtas artimoje aplinkoje yra dažnai užslėptas reiškinys, nors iš atliekamų viešosios nuomonės tyrimų galima daryti atsargias prielaidas, kad padėtis labai pamažu, tačiau gali gerėti. Svarbu kuo plačiau ir prieinamiau skleisti informaciją, skatinti susimąstyti, žinant apie smurto atvejus – netylėti, informuoti atitinkamas institucijas, padėti nukentėjusiesiems.

Lapkričio 9-ąją vykęs jaunimo festivalis „NEzombėk“ tą ir akcentavo. Bent vienai dienai ištrūkę iš televizijos, telefonų bei socialinių tinklų pinklių, jaunimą išėjo viešai pasisakyti, jog nori būti saugūs bei pasisako prieš smurtą.  Gimnazijose plito „zombių virusas“ Renginys prasidėjo nuo 13 val. Ukmergės Jono Basanavičiaus, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijose bei Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje, kuomet mokyklose pradėjo plisti „zombių užkratas“. Profesionalių visažisčių pagalba Ukmergės jaunimas virto gyvais numirėliais. Gimnazijose buvo laukiami ne tik jų auklėtiniai, bet ir moksleiviai iš kitų miesto ar rajono mokyklų. Visažistės padėjo visiems norintiems pasidaryti „zombišką“ makiažą, kuris tarsi skelbė – nenoriu patirti smurtą, nenoriu atrodyti taip!, sužalotu veidu, sumušimais, mėlynėmis ir žaizdomis ir nenoriu, jog mano draugai, šeimos nariai taip atrodytų.

Tarpinė stotelė tarp renginio pradžios ir baigiamosios dalies „jauniesiems zombiams“ buvo Ukmergės kultūros centras, kuriame jų jau laukė įsikūrusi „Organizacijų mugė“ bei buvo atverta socialinės fotosesijos erdvė. Mugėje dalyvavo ukmergiškių jaunimo organizacijos.
Festivalio organizatoriai renginio dalyviams paruošė dar vieną staigmeną. Renginio „NEzombėk“ pabaigą vainikavo nemokamas koncertas, kurio svečiai – Rolandas Mackevičius ir Ignas Lelys. Visi eitynių dalyviai, užsiregistravę skelbtame puslapyje pasipuošė VIP apyrankėmis, kurios suteikė galimybę visą koncertą stebėti iš Ukmergės technologų ir verslo mokyklos sporto salėje esančių balkonų. Kita organizatorių staigmena laukė koncerto metu. Nuotraukos, fotografuotos per visą dieną prie miesto centre esančio užrašo „#NEZOMBEK“ ir įkeltos į socialinį tinklą „Instagram“ su žyme „NEZOMBEK“, buvo rodomos didžiuliame ekrane ant sienos.
Organizatoriai planuoja, jog festivalis „NEzombėk“ taps tradiciniu ir kitais metais tikisi sulaukti ne vien Ukmergės jaunimo dėmesio, bet ir svečių iš kitų miestų.

2017 m. lapkričio 3 d.

‘Step forward - intercultural learning about gender equality’ Pakozd, Vengrija

 

Žingsnis į priekį. Vengrija. Holloko etnografinis kaimas -muziejus, bet ne apleistas, o iki šiol gyvenamas, įrašytas į Unesco paveldo sąrašą, įsikūręs apie 100 km į šiaurės rytus nuo sostinės Budapešto. Partneriai – Bulgarija, Čekija, Italija, Lietuva, Lenkija, Ispanija ir Vengrija. Projekto metu aptartos temos daro didelę įtaką visuomenės raidai – lyčių vaidmenys, stereotipai, LGBTQI+ problemos, nesuderinamos su pagarba žmogaus teisėms ir demokratinės visuomenės samprata.
Projektu siekta skatinti aktyvų piliečių dalyvavimą, socialinę įtrauktį ir solidarumą, kovoti su diskriminacija, didinti lygias galimybes, sąmoningai

naudoti žiniasklaidą, ugdyti žmonių tarpkultūrinį jautrumą, ugdyti gebėjimus, didinti informuotumą ir neformalųjį bei savaiminį mokymąsi, skatinti Europos Sąjungos judumo projektus ir taip didinti šių jaunų žmonių integraciją į darbo rinką.

5 ukmergiškių grupė projekte – pati linksmiausia, muzikaliausia, išradingiausia, garsiausia, draugiškiausia.. Tikrai! Pažiūrėkit foto..

2017 m. rugsėjo 14 d.

‘Mobile youth work’ Daugirdiškėse

 

Labai gerai kai į jaunimo centrus ateina jaunimas. Bet ką daryti, kai jaunimas nori, bet neturi galimybės atkeliauti iki tokio centro? Nepameskit šypsenų – atsirado būdai šiai situacijai pakeisti. Mobilus jaunimo darbuotojas (vienas ar keli žmonės) galėtų atkeliauti į nuošalesnes gyvenvietes ir suteikti galimybę jaunam žmogui būti jaunimo centro dalimi.

Daugirdiškėse vykę tarptautiniai mokymai apie mobilų darbą “sukvietė” dvidešimt penkis jaunimo darbuotojus iš penkių skirtingų šalių. Aštuonias dienas JLC jaunimo darbuotojas Tautvydas kartu su kitais dalyviais mokėsi kaip tapti ne tik nuostabiais jaunimo darbuotojais,

bet ir gilinosi į tai, kaip galėtų atlikti savo darbą mobiliu būdu. Mokymų vadovai – lietuviai ir norvegai – kalbėjo apie jaunimo darbuotojams reikalingas kompetencijas, taikydami linksmus bei įdomius mokymo būdus, vyko diskusijos ir dialogai apie atvirąjį darbą, kaimiškųjų bendruomenių ypatumus, įvairias strategijas kaip dirbti mobilų darbą.

2017 m. liepos 9 - 19 d.

‘StART’ projektas Ukmergėje

 

Keturiasdešimt jaunų žmonių padalinti iš dešimties dienų – lygu keturios Europos šalys. Pridėjus tūkstantį šypsenų, kelis šimtus apsikabinimų, turbūt milijoną angliškų žodžių gautume tarptautinį jaunimo mainų projektą Ukmergėje ‘StART’. Štai tokia aritmetika Jaunimo laisvalaikio centras gyveno antrojo vasaros mėnesio viduryje..  Kodėl START?

Nes tai street (liet. „gatvė“) ir art (liet.“menas“) – gatvės menas. Gatvės meno idėjos suvienyti jauni žmonės iš Lietuvos, Vokietijos, Ispanijos ir Italijos atvyko į Ukmergę ir įstraukė į jiems taip artimas ir masinančias gatvės kultūros veiklas, organizuotas Jaunimo laisvalaikio centro rūpesčiu. Daug šokių, daug muzikos, spalvų, dainų, naujų pažinčių, idėjų ateičiai.. 

‘StART’ projekto tikslas – per jaunų žmonių aktyvų pilietiškumą ir šiuolaikinę jų kultūrą, skatinti skirtingų šalių ir amžiaus kartų kultūrų dialogą, socialinę įtrauktį ir solidarumą.

Jaunimas iš skirtingų šalių susipažino ir pristatė savo gatvės meno kultūrą atvirame tarptautiniame vakare, kuriame dalyvavo ir vietos visuomenės nariai, suorganizavo ir įgyvendino projekto rezultatų pristatymo renginį, viešino savo piešinius, muzikinius numerius bei sukurtus gatvės šokius. O  grįžę į savo bendruomenes Vokietijoje, Italijoje ir Ispanijoje – tęs pradėtą veiklą.

2017 m. sausio 28 - vasario 5 d.

SMEGI - ‘Sharing methods, growing ideas’ Angri, Scafati Italija

 

Pasidalijimas patirtimi, įrankiai darbe su jaunimu, praktiniai užsiėmimai Italijos jaunimo bei socializacijos centruose – tokias projekto veiklas siūlė italai JLC partneriai. Nuostabi kelionė po Italiją, Pompėjos istorija, šaunūs bendraminčiai iš Serbijos, Rumunijos,

Lenkijos, Prancūzijos, nauji kontaktai/idėjos/planai ir net lektorius Frančesko, metus savanoriavęs Lietuvoje!! Grįžome pavargę, bet naudingai ir smagiai praleidę laiką!

2016

2016 m. lapkričio 18 - 25 d.

‘N.E.M.O.’ Megara, Graikija

 

Tarptautiniai jaunimo mainai „Žuviukas N.E.M.O. – Gamtos ir aplinkos pažinimas“. Tai 8 dienų veikla, kurioje susitiko Ispanijos, Lietuvos, Italijos, Lenkijos, Kroatijos, Turkijos, Vokietijos ir Graikijos jaunimo grupės.

Su pagrindiniu šūkiu „sveikas protas sveikame kūne“ dalyviai turėjo galimybę gyventi arti gamtos, atpažinti ir nustatyti jų poreikį gerovei ir sužinoti, kaip laikytis sveiko gyvenimo būdo per patirtinį procesą „Lauko švietimas“.

2016 m. spalio 23 – 31 d.

Meet the utility of Erasmobility, Megara , Graikija

 

Taigi, pradžiai šiek tiek skaičių. 9 dienų veikla, 32 jaunimo darbuotojai iš 8 Europos šalių. 50 km nuo Atėnų. 4 lietuviai. 1 prarastas lagaminas (su lietuviškomis vaišėmis tarpkultūriniam vakarui!). 5 dienos jam susigrąžinti (vaišės visgi atgautos!). Šimtas pokalbių, tūkstantis apsikabinimų, dešimtys idėjų naujoms veikloms, projektams, partnerystei.

Labai išsamiai buvome informuoti apie Erasmus+ galimybes ir naudą, pagrindinius veiksmus, gerą darbo su jaunimu Europoje praktiką, jaunimo įgalinimo būdus ir neformaliojo švietimo svarbą.

Gavę užduotis grupėse - sukurti trumpus video apie Erasmus+ galimybes – visą dieną susiskirstę komandomis praleidome Megaros uoste. Darsyk įsitikinome, jog „darbo įrankius“, t.y. vaizdinę medžiagą galima pasigaminti patiems. Jaunimui daug suprantamiau ir patraukliau atrodo pažįstami veidai ekrane.

Po mėnesio vėl keliausime į tą pačią Megarą, kur vyks jaunimo mainai.

2016 m. rugsėjo 30 d.

“Čia mano kiemas” Ukmergėje

 

„Čia mano kiemas“ – jaunimo iniciatyvų projektas, ugdantis jaunimo aktyvumą, sudominantis sportinėmis veiklomis ir atrodančias nuobodžias veiklas pateikiantis kitaip – šiuolaikiškiau, įdomiau, priimtiniau.

Įrengus treniruoklius Jaunimo laisvalaikio centro kieme buvo sukurtos sąlygos jaunų žmonių fiziniam aktyvumui didinti, aktyviam laisvalaikiui leisti. Tačiau jaunimui trūko įgūdžių, kaip tai daryti profesionaliai bei saugiai, kokie pratimai tinkamiausi mankštinti tam tikroms raumenų grupėms, kaip apšilti ir pan. Nuo vasaros vidurio vykstančiose mankštose profesionalios trenerės Miglė Ivanauskienė ir Svetlana Markevičienė moko norinčius kaip tai teisingai padaryti. Sporto ir aktyvios veiklos užsiėmimai Jaunimo laisvalaikio centre vyksta nuolat. Pakabinta nauja bokso kriaušė, kuri sulaukė didelio vaikinų susidomėjimo.

Taip pat vyksta tinklinio užsiėmimai, badmintono rungtys, labai populiarus jaunimo tarpe stalo tenisas, dėl to planuojama organizuoti stalo teniso turnyrus. Vasaros pabaigoje atradome labai šiuolaikiškus, naujus ir sparčiai populiarėjančius sportinius užsiėmimus Kangoo Jumps. Jie populiarūs ne tik jaunimo, bet ir vyresnių žmonių tarpe. Mokyklose vyksta paskaitos tema „Išvaizdos stereotipai. Grožis yra sveikata ar sveikata yra grožis?“. Dar šio projekto metu laukia paskaitos fizinės ir emocinės sveikatos temomis – sveika mityba, sveikos gyvensenos principai, lytiškumas, meditacija ir kt.

Šalia Jaunimo laisvalaikio centro bus įrenginėjama parko tinklinio aikštelė, kur jauni žmonės galės tobulinti tinklinio žaidimo įgūdžius. Projekto metu siekiama skatinti jaunus žmones aktyviai leisti laiką lauke, saugiai mankštintis, skatinama sveika gyvensena.

2016 m. gegužės 2 – 10 d.

COME OVER YOUR FEARS, Stambulas, Turkija

 

Kiekvienas žmogus turi baimių. Ne kiekvienas jas pripažįsta, ne kiekvienas jas įvardija garsiai ir dalinasi su kitais, bet turi. O kaip šios baimės veikia mūsų gyvenimą? Ko verčia atsisakyti? Ir kaip gyventume, jei jos nekamuotų? Kas už jų slypi? Kaip ir kodėl mūsų baimės mus stabdo? Kur yra žmogaus, ypač jauno, galimybių ribos? Į šiuos ir panašius klausimus tikėjomės rasti atsakymus Stambule, kur JLC komandą turkų partneriai pakvietė dalyvauti jaunimo mainų projekte. Informacinis laiškas apie projekto tikslus ir veiklas atrodė labai patraukliai – pasitikėjimo savimi stiprinimas, skatinimas įveikti savo asmeninius nuogąstavimus (vanduo, aukštis, nepasitikėjimas kitais žmonėmis) ir imtis naujų iššūkių gyvenime, vaidinimai, diskusijos, susitikimai su ekspertu, interaktyvi veikla - jodinėjimas, plaukimas plaustu, leidimasis virve, šuoliai į vandenį... Skamba patraukliai, tiesa?

Realybėje viskas atrodė kiek kitaip. Taip, Stambule buvome. Apsigyvenome užmiesčio žirgyne. Matėme net keletą žirgų. Tačiau iš tolo, aptvaruose. Plaukimo plaustų turkams nepavyko suorganizuoti, jų teigimu, dėl kažkokių biurokratinių priežasčių. Kopimas į kalnus, leidimasis virvėmis, šuoliai nuo uolų? Irgi nepabandyti..

Tačiau vietos žirgyno baseinėlyje maudėmės kasdien! Ir jauni žmonės bei jų vadovai iš šešių šalių buvo puikiausioji projekto dalis – nuoširdūs, smagūs, geranoriški, atviri, draugiški. Parsivežėme žodinius susitarimus su vokiečiais ir graikais tęsti veiklas, kartu planuoti projektus ir kviestis vieniems kitus į savo organizacijas. 

2015

2015 m. spalio 1 d.

Projektas “Atrask save” Ukmergėje

 

2015 m. spalio 1 d. Ukmergės rajono savivaldybėje startavo Jaunimo garantijų iniciatyvos projektas „Atrask save“, skirtas 15–29 metų nedirbančių, nesimokančių ir mokymuose nedalyvaujančių jaunuolių (re)integracijai į švietimo įstaigas ir / ar darbo rinką. Projektas truks 3 metus.

Projekto tikslas – suteikti jaunam žmogui informavimo paslaugas, kurios padėtų spręsti iškylančias problemas. Informavimas ir konsultavimas vyks atsižvelgiant į jauno žmogaus poreikius: išsilavinimas, pirmas būstas, darbas, verslumas, santykiai, mobilumas, savanorystė, laisvalaikis, žmogaus teisės, socialinės problemos, sveikata, santykiai.

Projekto dalyviai galės dalyvauti savanoriškoje veikloje ar jaunimo motyvaciją integruotis į darbo rinką ir / ar švietimo sistemą skatinančiose veiklose, kurios padės įgyti asmeninių, socialinių, profesinių kompetencijų, pasirengti sugrįžti į švietimo sistemą ar integruotis į darbo rinką.

Niekur nedirbi ir nesimokai? Atskleisk savo gebėjimus! Suprask ko nori – suprask, kad gali! Prisijunk prie projekto – susisiek su vietos JGI koordinatore Vaida.

2015 m. spalio 20 d.

“Sveikas ir išmanus Ukmergės jaunimas” Ukmergėje

 

NR. NOR-LT11-SAM-01-K-03-001

Tikslas – jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) prieinamumo gerinimas ir plėtra Ukmergės rajono savivaldybėje, padedant sveikatos sistemos bei kitų sektorių specialistams ir jaunimui geriau orientuotis teikiamų paslaugų įvairovėje.

Savivaldybė projektą  įgyvendina kartu su partneriais:

– Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru;

– VšĮ Jaunimo laisvalaikio centru;

– Ukmergės rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“.

Bendradarbiaujant partneriams, į projekto veiklas bus įtraukta daugiau jaunimo, todėl tikimasi, pasiekti geresnių rezultatų.

Projekto įgyvendinimo metu Ukmergės rajone bus diegiamas JPSPP teikimo modelis, kuris apims 4 jaunimui aktualias sritis:

– Sveikatos sutrikimų, susijusių su antsvoriu ir nutukimu, mažinimas;

– Psichiką veikiančių medžiagų vartojimo neigiamo poveikio sveikatai mažinimas;

– Savižudybių ir savižalos neigiamo poveikio sveikatai mažinimas;

– Lytiškai plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo neigiamo poveikio sveikatai mažinimas.

Įdiegtas JPSPP modelis padės spręsti problemas tiek asmeninio (tiesioginio) kontakto su jaunuoliu, kuriam reikia pagalbos, atveju (gydymas, stebėsena, prevencija), tiek netiesioginio kontakto atvejais, kai Ukmergės rajono jaunimo sveikatos problemos bus sprendžiamos sistemingai, t.y. organizaciniu, finansiniu, teisiniu ir politiniu aspektais.

Projekto veiklos:

  • JPSPP koordinacinio centro įkūrimas, aprūpinimas reikalinga įranga ir priemonėmis;

  • JPSPP koordinatoriaus ir psichologo funkcijų įvedimas;

  • Bendradarbiavimo tarp institucijų plėtra diegiant JPSPP modelį (mokymai, supervizijos);

  • Jaunimo švietimas sveikos gyvensenos klausimais (mokymai, renginiai);

  • Tėvų švietimas ir mokymas paauglių lytiškumo klausimais;

  • Jaunimo sveikatos interneto portalo sukūrimas;

Lauko treniruoklių aikštelės įrengimas VšĮ Jaunimo laisvalaikio centre.

Projekto metu sukurtas JPSPP modelis prisidės prie Ukmergės rajono jaunimo sveikatos stiprinimo, paskatins tarpžinybinį bendradarbiavimą tarp institucijų, kuris padės spręsti jaunimo sveikatos problemas ir priimti atitinkamus sprendimus. Laukiama projekto nauda ilgalaikėje perspektyvoje – pasiekta ir išsaugota geriausia įmanoma Ukmergės rajono savivaldybės 14-29 m. amžiaus jaunų žmonių sveikata ir gerovė.

RENGINYS „JUDĖK PO UKMERGĘ“

„Judėk po Ukmergę!” – taip JLC  kvietė jaunimą ateiti į naujos lauko treniruoklių aikštelės atidarymo šventę – vieną iš projekto „Sveikas ir išmanus Ukmergės jaunimas“ renginių. Ne tik ateiti, bet pasikviesti draugus, suburti keturių žmonių komandą bei sudalyvauti varžybose ir laimėti abonementus į sporto klubą bei daug kitų įvairių prizų. Kiekviena komanda turėjo surasti penkis, po visą Ukmergę išsidėsčiusius punktus bei kiekviename jų atlikti numatytas užduotis – pasidaryti komandos asmenukę bei pagal gautą užuominą ieškoti kito punkto. Visi punktai buvo susiję su sportu ir sveikata. Pirmasis punktas buvo prie „Šilo“ pagrindinės mokyklos esančios Sveikatingumo trasos. Ten dalyviai buvo supažindinti su šiaurietišku ėjimu, atliko su šia sporto šaka susijusias užduotis, o po to skubėjo link Ukmergės miesto stadiono. Čia jų, nespėjusių nė atsikvėpti, laukė įvairios sportinės užduotys. Tik jas įveikę, visi galėjo judėti toliau – prie pėsčiųjų-dviračių tako Šventosios pakrantėje. Šioje vietoje jiems teko pademonstruoti savo turimas žinias apie sveiką gyvenseną ir atsakyti į klausimus. Ketvirtasis taškas buvo šalia Kultūros centro esantis Sveikatingumo takelis, kur dalyviai turėjo basomis pereiti per kankorėžius, akmenukus, smėlį, skaldą, eglišakius ir apibūdinti pojūčius. Na, o iš čia visi skuodė į paskutinįjį punktą – Miškų gatvėje, prie JLC , įrengtą naują treniruoklių aikštelę. Čia kiekviena komanda turėjo sudėti frazę iš kiekviename varžybų punkte gautų raktinių žodžių. Tai buvo frazė – „Sveikas ir išmanus Ukmergės jaunimas“, o ją sudėliojus, buvo stabdomas varžybų laikas.

Nuvargę po kelionės ir sušlapę nuo netikėtai užklupusio lietaus, varžybų dalyviai galėjo atgauti jėgas pasistiprindami ant laužo gamintu troškiniu bei keptais blynais. Kol jaunimas vaišinosi, komisija aptarė varžybų rezultatus. Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti praktiškomis dovanomis, o dviejų pirmųjų komandų dalyviai gavo abonementus į sporto klubą.

JLC direktorė Daiva Pranskevičienė pasidžiaugė ir padėkojo varžybų dalyviams, kad, užuot sėdėję prie kompiuterių ar mobiliųjų telefonų, jie neišsigando lietaus ir sveikai praleido popietę. O visus šventės dalyvius JLC vadovė paragino prasmingai leisti laiką, sportuoti ir kuo dažniau apsilankyti naujoje treniruoklių aikštelėje.

Projektą „Sveikas ir išmanus Ukmergės jaunimas“ įgyvendina Ukmergės rajono savivaldybės administracija kartu su partneriais: JLC, Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru bei Ukmergės rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“. Projektas 100 proc. finansuojamas Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis. Projekto vertė : 85.993,44 EUR. Projektas 100 proc. finansuojamas Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis.

2015 m. rugsėjo 10 d.

‘Helloween v.s. All Soul’s day’ Ukmergėje

 

„Helloween v.s. All Soul’s day“ – tai trišalis jaunimo mobilumo projektas, kuris vyko Lietuvoje, Ukmergės mieste. Jį organizavo Jaunimo laisvalaikio centras. Taip pat projekte dalyvavo Rumunai, bei Makedonai.

Įvairių veiklų metu dalyviai dalinosi savo helovino ir mirusiųjų pagerbimo tradicijomis, pristatė papročius ir tikėjimą. Pirmoje mainų pusėje dalyviai patys organizavo helovino šventę Ukmergės jaunimui, gamino dekoracijas. Taip pat dalyviai lankėsi kapinėse ir žvakutėmis apšvietė vietinių kapinių taką.

„Helloween v.s. All Soul’s day“ is a multicultural youth mobility project, which was held in Ukmergė, Lithuania. It was organized by youth leisure center. Also there were paticipants from Romania and Macedonia.

Participants were sharing their Halloween and All Souls Day traditions, usance and beliefs. In the first half of the exchange all of the participants organized a Halloween celebration for young people in Ukmergė. On the second half – participants visited the cementary and  lit up candles to create special atmosphere.