„Inside the web“

Projektai

Internetas, atsiradęs kasdieniniame gyvenime, mums neša ne tik naudą, bet ir pavojų. Praleisdami didesniąją savo laiko dalį socialiniuose puslapiuose , pvz Facebook, Instagram ir kt., komentuodami forumuose, dalindamiesi video, nuotraukomis, išgyvenimais, džiaugsmais- mes į savo pasaulį įsileidžiame ir pažįstamus, ir nepažįstamus žmones. Gaila, bet tarp jų atsiranda tokių, kurių tikslas yra kritikuoti, pasijuokti, įskaudinti tuos, kurie atrodo jiems kitokie nei jie patys. Todėl plinta reiškinys kaip „cyberbullying“ (patyčios virtualiame pasaulyje), kai žmogus susigalvojęs vardą arba atvirai savo vardu skleidžia patyčias, įžeidžiančius komentarus, skatina neapykantą ir jaučiasi drąsiai tai darydamas. Būdamas „nematomu“ (kai nėra tiesioginio tarpusavio bendravimo- akių kontakto, kūno kalbos), jis neatsako už būsimas neigiamas pasekmes aplinkiniams.

Jaunimo laisvalaikio centro darbuotoja Renata ir 4 jaunuoliai- 2018 m. spalio 1- 9 d. Pakozd miestelyje, Vengrijoje, kartu su jaunimu iš 4 šalių –Vengrijos, Ispanijos, Maltos, Čekijos- dalyvavo vengrų organizuojamame programos Erasmus+ tarptautinių jaunimo mainų projekte „Inside the web“ („Tinklo viduje“). Projekto pagrindinė tema – interneto teigiama/neigiama įtaka jaunimui. Buvo kalbama apie pagalbos priemones  tiems, kurie patyrė patyčias ne tik virtualiame, bet ir realiame gyvenime, ieškoma būdų kaip apsisaugoti nuo neigiamų „komentatorių“, kaip kovoti su plintančia neapykanta aplinkiniams. Projekto dalyviai dalinosi savo gyvenimiškomis patirtimis, nuomonėmis kaip stiprinti jaunimo socialinius įgūdžius, kad jie skirtų kuo daugiau laiko prasmingoms veikloms kasdienybėje ir kuo mažiau laiko praleistų internete.

Finalinę dieną, Székesfehérvár miesto centro aikštėje, projektas buvo pristatytas „flashmobu“ , akcija „free hugs“ („nemokami apkabinimai“), pozityvių žinučių dalinimu miesto praeiviams, iš kurių dauguma šypsojosi ir klausinėjo apie projektą. Po pravestos akcijos, dalyviai turėjo laisvo laiko- galėjo apžiūrėti įžymias miesto vietas, pasivaikščioti po senamiestį, kavinėje paragauti vengriško maisto.

Atsisveikindami oro uoste, dauguma braukė ašaras, nes jautri tema sujungė 28 dalyvius iš skirtingų šalių. Vieni kitiems linkėjo išlikti stipriems, skleisti pozityvą aplinkiniams ir palaikyti tarpusavio ryšį.

https://drive.google.com/file/d/1ZMjz50lHJvULK4bhtYpQqAFaB6tntsgU/view?fbclid=IwAR1-aR9eTp6kN3DA740vsiKv8eVZDphbq4VJs4K6Xs5YFTGSHbFdIubZUug

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *