SENAS STOGAS, NAUJI BATAI

Kas vyksta?

    Dešimtąjį gimtadienį atšventęs Jaunimo laisvalaikio centras čia besilankančių jaunuolių akimis atrodo „senas“, o darbuotojų požiūriu tas epitetas traktuojamas kaip „patikimas ir patyręs“. Vis didėjantis lankytojų srautas ateina tarsi su „naujais batais“, atsinešdamas ne tik naujas idėjas, siekius, norą veikti, tačiau ir naujas individualias problemas, savo stilių, požiūrį, taip skatindamas jaunimo darbuotojus priimti naujus iššūkius.

    Atvirų jaunimo centrų (AJC) programa „Senas stogas – nauji batai“ skirta atviram darbui vykdyti, įtraukiant ir mažiau motyvuotą ir (ar) atskirtį savo socialinėje aplinkoje išgyvenantį jaunimą. Siekiama suteikti jauniems žmonėms galimybes prasmingiau praleisti laisvalaikį, motyvuoti aktyviai veiklai, savirealizacijai ir saviugdai, sudaryti sąlygas buitinių, socialinių savarankiškumo įgūdžių formavimui. Būtent toks yra ir šios programos tikslas.

Vykdydami šią programą jau įveikėme ne vieną nusimatytą veiklą: teniso turnyrai, stalo žaidimai, užsiėmimai virtuvėje, tinklinio varžybos, muzikavimas studijoje, filmų vakarai ir kiti kasdieniai užsiėmimai. Stengdamiesi paįvairinti rutiną, šioje programoje nusimatėme naujų, dar centre nevykdytų veiklų, tokių kaip: JLC atviras 24 val., kai jaunuoliai visą parą yra laukiami centre, išvykos į kitų miestų Jaunimo centrus su paruošta prisistatymo programa, lankytojams organizuojamos savęs pažinimo popietės, įrengtos auto/moto dirbtuvės. Taip pat nepamirštame dalyvauti socialinėse bei reklaminėse akcijose: „Diena be automobilio“, draugo diena, savanorystės diena ir kt.

   Iki šių metų pabaigos JLC dar planuoja įgyvendinti ne vieną veiklą. Lapkričio mėnesį dalyvausime jau antrus metus rengiamame jaunimo festivalyje „NEzombėk“, bus surengta sporto šventė „Mes mėgstam judint“. Su centro lankytojais ir savanoriais planuosime pramogines išvykas, vykdysime protmūšių ciklą. O ką su jaunuoliais veiksime kiekvieną dieną? Ogi bandysime užkariauti pasaulį!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *