Me. You. Personality

Projektai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Europai nusiųsta žinutė: lietuviai draugiški, linksmi, smalsūs, atviri kitoms kultūroms. Galime drąsiai teigti, jog su tokiomis ar panašiomis mintimis į savo namus grįžo Maltos, Portugalijos, Italijos ir Latvijos jaunuoliai, 7 dienas dalyvavę Erasmus+ programos jaunimo mainų projekte ‚,Me. You. Personality“ (liet. „Aš. Tu. Asmenybė‘‘) Smardės kaimelyje netoli Jūrmalos, Latvijoje. Nors lietuvių grupė prieš projektą nebuvo artimai susipažinę ir jaunuoliai iš Plungės ir Ukmergės susitiko tik Latvijos sostinėje, tai nesutrukdė suburti darnios bei draugiškos komandos.

Šio projekto metu jaunimas kartu su kitų Europos šalių jaunimu dirbo, siekdami pažinti save, mokėsi dirbti komandose bei komunikuoti su bendraamžiais, analizavo save ir savo savivertės formavimą.

Jaunimo laisvalaikio centras, sulaukęs partnerių – Jūrmalos jaunimo iniciatyvų centro – kvietimo mielai sutiko prisijungti. Nenusivylėme. Diskusijos, aktyvūs žaidimai, kūrybinės užduotys bei kitos veiklos kasdien užėmė didžiąją dienos dalį. Projekto sumanytojai buvo paruošę nemažai praktinių užduočių, padėjusių sustiprinti komandę veiklą, kūrybiškumą, loginį ir strateginį mąstymą. Veiklos netrūko ir vakarais. Jaunimas turėjo galimybę pasimėgauti sauna bei atsigaivinti netoliese esančiame ežerėlyje. Degant laužui netilo gitaros garsai ir nuoširdus juokas.

Kiekvieną vakarą jauni žmonės iš skirtingų Europos šalių pristatė savo krašto kultūrą, tradicijas,  pasakojo apie savo šalies papročius švenčiant įvairias tradicines šventes ir simbolius, naudojamus tų švenčių metu. Svarbus vakaro akcentas – nacionalinių patiekalų, gėrimų, užkandžių stalas, prie kurio to vakaro šeimininkai pasakojo apie ragaujamą maistą, specifinį skonį, paskirtį, gaminimo tradicijas. Lietuvių liaudies šokiai „Oira“ bei „Kepė močia blynus“, šokami įvairių tautų jaunimo, pavyko itin puikiai!

Viena diena projekte buvo skirta pažintinei išvykai į Rygą. Jau susidraugavusi įvairiatautė kompanija turėjo „darbo“ tyrinėjant Latvijos sostinę. Mažesnės grupelės gavo linksmų ir įdomių organizatorių užduočių: sudainuoti latvių liaudies dainą „Pūt vejini“, surasti Janį ir Anną, apkabinti gatvėje sutiktus žmones, išradingai nusifotografuoti prie įžymių pastatų, sužinoti, kiek pagrindiniame Rygos turguje kainuoja obuoliai.. O kiek smagių emocijų sukėlė  Domo katedros aikštėje išsirikiavę 149 dvimetriniai, skirtingų šalių simbolika dekoruoti lokiai. Šie tarptautinės, po pasaulį keliaujančios parodos „United Buddy Bears“ eksponatai – Vokietijos dovana šiemet savo valstybingumo šimtmetį švenčiančiai Latvijai.

Iš Latvijos išvykome patenkinti savo indėliu projekte. Ukmergiškiai ir plungiškiai dar ilgai prisimins susibūrimą prie laužo paskutinį vakarą, drauge keptas dešreles, žaistus žaidimus, dainas, įspūdžius, palinkėjimus, rašytus ant rankų, ir pažadus vieni kitiems, jog dar susitiks kituose projektuose. Vakaroję iki ryto, be miego, susikrovę lagaminus, su šypsenomis veiduose  grįžome namo.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *