“My life- my time”

Projektai

Jaunimo laisvalaikio centro darbuotoja Renata ir 4 jaunuoliai- 2019 m. kovo 14-22 d. Pakozd miestelyje, Vengrijoje, kartu su jaunimu iš 6 šalių –Vengrijos, Bulgarijos, Graikijos, Lenkijos, Maltos, Italijos- dalyvavo vengrų organizuojamame programos Erasmus+ tarptautinių jaunimo mainų projekte „My life-my time“ („Mano gyvenimas- mano laikas“). Projekto pagrindinė tema – asmens laiko planavimas, darbo paieška/darbo keitimas pristatant savo CV darbdaviui, bedarbystės mažinimas. Buvo kalbama apie asmenines svajones, jų įgyvendinimą; kiekviena šalis pristatė bedarbystės statistiką, kalbėjo apie galimybes įsidarbinti savo svajonių darbe; kokio atlyginimo galima tikėtis. Paliesta aktuali tema apie karjeros siekimą auginant vaikus –ar įmanoma suderinti ir šeimą ,ir darbą. Buvo skaičiuojamos asmens mėnesio pragyvenimo išlaidos, kokie gaunami vidutiniai atlyginimai- labiausiai nustebino Bulgarija, kurioje vidutinis darbo užmokestis atskaičius mokesčius yra 280 eur, todėl žmonės priversti dirbti dviejuose darbuose! Bet bedarbystė šioje šalyje siekia tik apie 3 proc. (Lietuvoje apie 8 proc.). Mišrių komandų formavimui ir jų stiprinimui buvo pasirinktas irklavimas kanojomis; saulėtas rytas praleistas šalia esančiame Ingoko parke, lipant į kalnus ir bendrai medituojant kalno viršūnėje. Finalinę dieną, Székesfehérvár miesto centro aikštėje, projektas buvo pristatytas „flashmobu“-šokant bendrą šokį pagal “Nosa Nosa Asi voce Me mata” , akcija „free hugs“ („nemokami apkabinimai“), pozityvių žinučių dalinimu miesto praeiviams. Po pravestos akcijos, dalyviai turėjo laisvo laiko mieste- dauguma bendravo tarpusavyje kavinėje, ragavo vengriško maisto, keitėsi kontaktais ir dalinosi ateities planais.

Ateis šventė ir į mūsų kiemą

Projektai

Jaunimo laisvalaikio centras dalyvavo UAB „MAXIMA“ rengtame konkurse „Mes – bendruomenė“ ir tapo vienu iš 8 nugalėtoju. Įsteigto prizo vertė 7000 eurų. Prie UAB „MAXIMA“ paramos, 3000 eurų prisidėjo ir Ukmergės rajono savivaldybė. Už gautas lėšas Jaunimo centras sutvarkė pastato vidinį kiemelį ir jį pritaikė bendruomenės reikmėms.

Kieme buvo įrengtas alpinariumas, nugriauta sena pavėsinė ir jos vietoje pastatyta nauja, didesnė pavėsinė – scena, kuri atitinka visos bendruomenės poreikius. Įrengti nauji takeliai, atnaujinti apgriuvę kiemo statiniai, pastatytos šiukšliadėžės. Sutavarkytoje erdvėje bus saugu ir patogu pasistatyti naujai įsigytus stalus, kėdes ir sėdmaišius, pasikabinti hamakus. Visi projekto metu įsigyti daiktai puikiai pasitarnaus visos bendruomenės poreikiams.

Atnaujinimo darbai, prasidėję dar vasarą, buvo baigti lapkritį, kuomet ir surengta kiemelio atidarymo šventė, sukvietusi visą bendruomenę.  Į iškilmingą raudonojo kaspino kirpimo ceremoniją atvyko ir Ukmergės „MAXIMOS“ direktorė Renata Takarevičienė. Po pavėsinės – scenos atidarymo, visi bendruomenės nariai ir šventės svečiai susirinko JLC patalpose, kur skambėjo sveikinimo kalbos ir padėkos žodžiai. Buvo vaišinamasi arbata ir užkandžiais, dalinamasi ateities vizijomis. Prisistatė ir patys mažiausi bendruomenės nariai – šokdami šokį, ir senjorai, kurie paruošė nuotaikingą spektaklį.

Pagaliau ir į mūsų kiemą atėjo šventė!

,, Map of myself to find my future’’

Projektai

Spalio pabaigoje lietuvaičiai – Ieva, Dovilė, Julius, Simas ir grupės vadovė Daiva – dalyvavo tarptautiniame jaunimo mainų projekte „Savo ateities pažinimo žemėlapis“ (angl. ,, Map of myself to find my future’’), kuriame 9 dienas kartu su kitų šalių (Italijos, Graikijos, Rumunijos, Ispanijos bei Prancūzijos) jaunuoliais vykdė įvairias veiklas, diskutavo projekto temos klausimais.

Projekto tikslas – per neformalaus švietimo veiklas ne tik paaiškinti ,,Soft skills’’ sąvoką, bet ir sudaryti sąlygas jauniems europiečiams savarankiškai nusistatyti savo įgūdžius bei vertinimo priemones. Juk jauni žmonės turėtų būti labiau pasirengę atitikti darbo rinkos poreikius. Daug ir intesyviai dirbta šiomis temomis, diskutuota bei praktiškai pritaikyta.

Laisvu laiku lietuvių grupė keliavo po Neapolio senamiestį, degustavo picas (juk Neapolis – picų sostinė), aplankė Pompėjos griūvėsius bei Vezuvijaus viršukalnę, išvaikščiojo Salerno miestelio skersgatvius ieškodami botanikos sodo bei kopė į aukščiausią piliakalnį, nuo kurio grožėjosi Tirėnų jūros ramybe.

Kartu su kitų šalių jaunimu vakarojo žaisdami, muzikuodami bei šokdami ar tiesiog pasidalindami savo tradicijomis, hobiais.

Projekto šeimininkai, italai, ketina sekančiais metais apsilankyti Lietuvoje ir galbūt dar kartą susitikti su lietuvių grupės nariais.

„Inside the web“

Projektai

Internetas, atsiradęs kasdieniniame gyvenime, mums neša ne tik naudą, bet ir pavojų. Praleisdami didesniąją savo laiko dalį socialiniuose puslapiuose , pvz Facebook, Instagram ir kt., komentuodami forumuose, dalindamiesi video, nuotraukomis, išgyvenimais, džiaugsmais- mes į savo pasaulį įsileidžiame ir pažįstamus, ir nepažįstamus žmones. Gaila, bet tarp jų atsiranda tokių, kurių tikslas yra kritikuoti, pasijuokti, įskaudinti tuos, kurie atrodo jiems kitokie nei jie patys. Todėl plinta reiškinys kaip „cyberbullying“ (patyčios virtualiame pasaulyje), kai žmogus susigalvojęs vardą arba atvirai savo vardu skleidžia patyčias, įžeidžiančius komentarus, skatina neapykantą ir jaučiasi drąsiai tai darydamas. Būdamas „nematomu“ (kai nėra tiesioginio tarpusavio bendravimo- akių kontakto, kūno kalbos), jis neatsako už būsimas neigiamas pasekmes aplinkiniams.

Jaunimo laisvalaikio centro darbuotoja Renata ir 4 jaunuoliai- 2018 m. spalio 1- 9 d. Pakozd miestelyje, Vengrijoje, kartu su jaunimu iš 4 šalių –Vengrijos, Ispanijos, Maltos, Čekijos- dalyvavo vengrų organizuojamame programos Erasmus+ tarptautinių jaunimo mainų projekte „Inside the web“ („Tinklo viduje“). Projekto pagrindinė tema – interneto teigiama/neigiama įtaka jaunimui. Buvo kalbama apie pagalbos priemones  tiems, kurie patyrė patyčias ne tik virtualiame, bet ir realiame gyvenime, ieškoma būdų kaip apsisaugoti nuo neigiamų „komentatorių“, kaip kovoti su plintančia neapykanta aplinkiniams. Projekto dalyviai dalinosi savo gyvenimiškomis patirtimis, nuomonėmis kaip stiprinti jaunimo socialinius įgūdžius, kad jie skirtų kuo daugiau laiko prasmingoms veikloms kasdienybėje ir kuo mažiau laiko praleistų internete.

Finalinę dieną, Székesfehérvár miesto centro aikštėje, projektas buvo pristatytas „flashmobu“ , akcija „free hugs“ („nemokami apkabinimai“), pozityvių žinučių dalinimu miesto praeiviams, iš kurių dauguma šypsojosi ir klausinėjo apie projektą. Po pravestos akcijos, dalyviai turėjo laisvo laiko- galėjo apžiūrėti įžymias miesto vietas, pasivaikščioti po senamiestį, kavinėje paragauti vengriško maisto.

Atsisveikindami oro uoste, dauguma braukė ašaras, nes jautri tema sujungė 28 dalyvius iš skirtingų šalių. Vieni kitiems linkėjo išlikti stipriems, skleisti pozityvą aplinkiniams ir palaikyti tarpusavio ryšį.

https://drive.google.com/file/d/1ZMjz50lHJvULK4bhtYpQqAFaB6tntsgU/view?fbclid=IwAR1-aR9eTp6kN3DA740vsiKv8eVZDphbq4VJs4K6Xs5YFTGSHbFdIubZUug

 

Tradicinis – vakar, modernus rytoj

Projektai

Rugsėjo pradžioje dešimt jaunų ukmergiškių sulaukė tokios pat bendraamžių grupės iš Lenkijos, Bydgozcsc miesto. Projektas, finansuotas Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų fondo, šįkart buvo skirtas abiejų valstybių bendros kultūros, istorijos ir paveldo pažinimo skatinimui, įgyvendinant veiklas, skirtas Lietuvos ir Lenkijos valstybingumo šimtmečiams paminėti.

Netradiciniu būdu per pagrindines dvi temas – tarpkultūrinį dialogą ir liaudies meną – jaunus žmonės įtraukti inovatyviai „prisiliesti“ prie savo krašto liaudies muzikos tradicijų, turint tikslą tai pateikti jaunam žmogui patrauklia forma. Jaunimas savo kartai priimtinais būdais pasirinktus lietuvių/lenkų liaudiškos muzikos pavyzdžius analizavo, keitė į modernesnes fromas, kūrė šiuolaikines interpretacijas, susiejant tris meno rūšis – dainavimą, choreografiją bei miksavimą (etninių ir šiuolaikinių garso takelių suvedimą). Siekdami įgyvendinti savo pačių iškeltą idėją, jauni žmonės gilinosi į „vakar dienos“ ir „rytojaus“ muzikinių tradicijų simbiozę. Tradicinių dainų ir šokių elementus bei liaudiškų instrumentų skambesį panaudojo savo kūryboje. Projekto, paremto neformalaus ugdymo metodais, metu jauni žmonės išmoko dirbti tarptautinėje grupėje, daugiau sužinojo apie abiejų šalių liaudiškas tradicijas ir muziką, paminėjo savo šalių šimtmečius, tobulino kalbinius įgūdžius, keitėsi praktiniais įgūdžiais, reikalingais kūrybiniuose procesuose, grojant, dainuojant, kuriant muziką ar video reportažus, organizuojant renginį, įgavo puikios patirties renginių organizavimo/viešinimo srityje. Besibaigiant mainų savaitei visi kartu surengė koncertą prie Ukmergės piliakalnio. Pasirodymą pradėjo projekto dalyviai,apsirengę tautinius drabužius su abiejų valstybių vėliavomis. Choreografės Donatos parengti šokėjai pašoko „sumodernintus“ lietuvių ir lenkų liaudies šokius – „Kepurinę“, „Krakoviaką“ bei liaudišką polką, sumaniai pereinančią į svaigios salsos judesius. Dainininkų grupė sudainavo lenkišką „Hey, sokoly“ ir lietuvišką „Augo kieme klevelis“ bei bendrą, pačių sukurtą projekto himną trimis kalbomis. Jiems pritarė muzikantų grupė. Didžėjus Kristupas pademonstravo savo paruoštą muzikinę kompoziciją. Net prapliupęs lietus nesugadino visiems šventiškos nuotaikos!

Abiejų šalių grupių vadovai atliko moderatorių vaidmenį diskusijų metu, stebėjo grupės procesus aktyvaus darbo, kūrybinių užsiėmimų metu. Kiekvienos dienos pabaigoje vertindami besibaigiančią dieną, veiklas, savo įsitraukimą į jas, nuotaikas, jausmus, kaip jautėsi grupėje, ką naujo sužinojo, išmoko – fiksuotame plote dalyviai „audė“ dienos emocijas/išgyvenimus/patyrimus/išmokimus/būsenas. Kasdien juosta buvo papildoma spalvomis, formomis, ornamentais, simboliais – „priaudžiama“ po papildomą plotą kol mainų pabaigoje ji tapo ilga, marga, simboliais ir tik patiems jaunuoliams suprantamais ženklais „nupinta“ tautinė juosta. Viena diena buvo skirta išvykai į Rumšiškių liaudies buities muziejų. Dalyvauta edukaciniame užsiėmime „Kai … buvau, jaunimėlin ėjau“. Muziejaus darbuotoja, dėvinti tautinį kostiumą, pasitiko visus senovinės sodybos kieme su duona ir druska. Pakvietusi užeiti ir susėsti visiems už stalo (pagal to meto taisykles), papasakojo daug įdomaus. Kada prasideda ir baigiasi jaunystė? Ar vienodai į šį laikotarpį prosenelių laikais įžengdavo vaikinai ir merginos? Kaip tampama jaunimo bendruomenės nariu? Jaunimas praktiškai išbandė kaip anksčiau buvo rengiamasi vestuvėms. Lietuvaitė Vanesa tapo nuotaka, o lenkas Radek – jaunikiu. Grįžtant aplankytas Kaunas. Kultūriniuose Lietuvos ir Lenkijos vakaruose projekto dalyviai pristatė savo šalies kultūrinį muzikinį paveldą – liaudiškos muzikos festivalius, dainų šventes, konkursus, varžytuves, TV laidas, šokių dienas, atributiką, simbolius, tradicinius patiekalus/gėrimus ir pan. Pasidalinta pavyzdžiais savo šalyse – kaip folkloras, etnomenas, tautinis muzikinis/choreografinis paveldas patraukliai pateikiamas jaunimui. Paskutinis mainų vakaras skirtas muzikiniams „Grammy“ apdovanojimams – organizatoriai nominavo dalyvius, posakius, poelgius, situacijas ir vakarėlio metu įteikė šmaikščius apdovanojimus „Ponui naudingąjam“, „Miegančiąjai gražuolei“, „Panelei vertėjai“, „Keistam judesiui“ ir kitiems.

     Abiejų šalių jaunimas išsiskyrė tvirtai tikėdamas, jog dar ne kartą susitiks panašiuose projektuose.

dav

dav

dav

dav

sdr

dav

dav

 

 

Me. You. Personality

Projektai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Europai nusiųsta žinutė: lietuviai draugiški, linksmi, smalsūs, atviri kitoms kultūroms. Galime drąsiai teigti, jog su tokiomis ar panašiomis mintimis į savo namus grįžo Maltos, Portugalijos, Italijos ir Latvijos jaunuoliai, 7 dienas dalyvavę Erasmus+ programos jaunimo mainų projekte ‚,Me. You. Personality“ (liet. „Aš. Tu. Asmenybė‘‘) Smardės kaimelyje netoli Jūrmalos, Latvijoje. Nors lietuvių grupė prieš projektą nebuvo artimai susipažinę ir jaunuoliai iš Plungės ir Ukmergės susitiko tik Latvijos sostinėje, tai nesutrukdė suburti darnios bei draugiškos komandos.

Šio projekto metu jaunimas kartu su kitų Europos šalių jaunimu dirbo, siekdami pažinti save, mokėsi dirbti komandose bei komunikuoti su bendraamžiais, analizavo save ir savo savivertės formavimą.

Jaunimo laisvalaikio centras, sulaukęs partnerių – Jūrmalos jaunimo iniciatyvų centro – kvietimo mielai sutiko prisijungti. Nenusivylėme. Diskusijos, aktyvūs žaidimai, kūrybinės užduotys bei kitos veiklos kasdien užėmė didžiąją dienos dalį. Projekto sumanytojai buvo paruošę nemažai praktinių užduočių, padėjusių sustiprinti komandę veiklą, kūrybiškumą, loginį ir strateginį mąstymą. Veiklos netrūko ir vakarais. Jaunimas turėjo galimybę pasimėgauti sauna bei atsigaivinti netoliese esančiame ežerėlyje. Degant laužui netilo gitaros garsai ir nuoširdus juokas.

Kiekvieną vakarą jauni žmonės iš skirtingų Europos šalių pristatė savo krašto kultūrą, tradicijas,  pasakojo apie savo šalies papročius švenčiant įvairias tradicines šventes ir simbolius, naudojamus tų švenčių metu. Svarbus vakaro akcentas – nacionalinių patiekalų, gėrimų, užkandžių stalas, prie kurio to vakaro šeimininkai pasakojo apie ragaujamą maistą, specifinį skonį, paskirtį, gaminimo tradicijas. Lietuvių liaudies šokiai „Oira“ bei „Kepė močia blynus“, šokami įvairių tautų jaunimo, pavyko itin puikiai!

Viena diena projekte buvo skirta pažintinei išvykai į Rygą. Jau susidraugavusi įvairiatautė kompanija turėjo „darbo“ tyrinėjant Latvijos sostinę. Mažesnės grupelės gavo linksmų ir įdomių organizatorių užduočių: sudainuoti latvių liaudies dainą „Pūt vejini“, surasti Janį ir Anną, apkabinti gatvėje sutiktus žmones, išradingai nusifotografuoti prie įžymių pastatų, sužinoti, kiek pagrindiniame Rygos turguje kainuoja obuoliai.. O kiek smagių emocijų sukėlė  Domo katedros aikštėje išsirikiavę 149 dvimetriniai, skirtingų šalių simbolika dekoruoti lokiai. Šie tarptautinės, po pasaulį keliaujančios parodos „United Buddy Bears“ eksponatai – Vokietijos dovana šiemet savo valstybingumo šimtmetį švenčiančiai Latvijai.

Iš Latvijos išvykome patenkinti savo indėliu projekte. Ukmergiškiai ir plungiškiai dar ilgai prisimins susibūrimą prie laužo paskutinį vakarą, drauge keptas dešreles, žaistus žaidimus, dainas, įspūdžius, palinkėjimus, rašytus ant rankų, ir pažadus vieni kitiems, jog dar susitiks kituose projektuose. Vakaroję iki ryto, be miego, susikrovę lagaminus, su šypsenomis veiduose  grįžome namo.

 

 

 

 

DIRBSIU SAVO MIESTE

Projektai
Šiandien pramonė Ukmergėje diktuoja darbininkiškų kvalifikacijų specialistų poreikį. Turime sparčiai atsigaunančią metalo, medienos apdirbimo, siuvimo pramonę, tvirtai ant kojų besistojantį paslaugų sektorių. Tačiau įmonės skundžiasi kvalifikuotų darbuotojų stygiumi, o jauni ukmergiškiai sunkiai integruojasi vietinėje darbo rinkoje. Jaunimo laisvalaikio centras (JLC) ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialas vykdo projektą „Dirbsiu savo mieste“. Šio projekto tikslas – skatinti moksleivius išbandyti darbininkiškas profesijas vietos pramonės įmonėse bei verslininkų ir besidominčių nuosavo verslo kūrimu jaunuolių bendradarbiavimą.
Projekte dalyvavo abiejų Ukmergės miesto gimnazijų, Veprių pagrindinės mokyklos ir Želvos gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai, spalį ir lapkritį turėję galimybes „pasimatuoti“ juos dominančias darbininkiškas profesijas. Moksleiviai rinkosi praktinius užsiėmimus įvairiose Ukmergės įmonėse/įstaigose. Medienos gamybos praktikos įgavo UAB „Stradivarijai“, metalo apdirbimo – UAB „Ukmergės staklės“, automobilių remonto subtilybių mokėsi UAB „Aljuva“. Sukirpimo, siuvimo, gaminio apdailos praktikai jaunuolius sutiko priimti AB „Vilkma“. Taip pat dalis norinčiųjų save išbandė padavėjo/s pozicijoje – mokėsi serviravimo, bendravimo su klientais paslapčių dviejose maitinimo įstaigose – UAB „Agjogika“ bei UAB „Ecomada“. Aktyviausi jaunuoliai, kurie savo karjerą planuoja viešojo administravimo sektoriuje, lankėsi Ukmergės rajono savivaldybės administracijos skyriuose. Želvos gimnazistai ir Veprių moksleiviai pavežėti nuo mokyklos iki priimančios įmonės ir atgal iki namų. Taip pat dalyviai kasdien pietavo „Piliakalnio“ kavinėje.
Jaunimo laisvalaikio centras dėkoja visų minėtų įmonių vadovams bei darbuotojams, priėmusiems projekto dalyvius trumpai praktikai ir leidusiems jaunuoliams gyvai „pasimatuoti profesiją“. Tikimasi, kad šis projektas nors maža dalimi pagelbėjo mokiniams apsispręsti dėl jų ateities profesijos pasirinkimo, įvertinti pasirinktos specialybės privalumus ir trūkumus ar net suprasti, jog kažkurios profesijos jie tikrai nepasirinks. Savo ruožtu, tai puikus būdas ir darbdaviams susipažinti su jaunimo poreikiais, galimomis jų motyvavimo priemonėmis.

NEzombėk – Jaunimas už vaikystę be smurto!

Projektai

Visuotinai pripažįstama, kad smurtas artimoje aplinkoje yra dažnai užslėptas reiškinys, nors iš atliekamų viešosios nuomonės tyrimų galima daryti atsargias prielaidas, kad padėtis labai pamažu, tačiau gali gerėti. Svarbu kuo plačiau ir prieinamiau skleisti informaciją, skatinti susimąstyti, žinant apie smurto atvejus – netylėti, informuoti atitinkamas institucijas, padėti nukentėjusiesiems.

Lapkričio 9-ąją vykęs jaunimo festivalis „NEzombėk“ tą ir akcentavo. Bent vienai dienai ištrūkę iš televizijos, telefonų bei socialinių tinklų pinklių, jaunimą išėjo viešai pasisakyti, jog nori būti saugūs bei pasisako prieš smurtą.  Gimnazijose plito „zombių virusas“ Renginys prasidėjo nuo 13 val. Ukmergės Jono Basanavičiaus, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijose bei Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje, kuomet mokyklose pradėjo plisti „zombių užkratas“. Profesionalių visažisčių pagalba Ukmergės jaunimas virto gyvais numirėliais. Gimnazijose buvo laukiami ne tik jų auklėtiniai, bet ir moksleiviai iš kitų miesto ar rajono mokyklų. Visažistės padėjo visiems norintiems pasidaryti „zombišką“ makiažą, kuris tarsi skelbė – nenoriu patirti smurtą, nenoriu atrodyti taip!, sužalotu veidu, sumušimais, mėlynėmis ir žaizdomis ir nenoriu, jog mano draugai, šeimos nariai taip atrodytų.
Tarpinė stotelė tarp renginio pradžios ir baigiamosios dalies „jauniesiems zombiams“ buvo Ukmergės kultūros centras, kuriame jų jau laukė įsikūrusi „Organizacijų mugė“ bei buvo atverta socialinės fotosesijos erdvė. Mugėje dalyvavo ukmergiškių jaunimo organizacijos.
Festivalio organizatoriai renginio dalyviams paruošė dar vieną staigmeną. Renginio „NEzombėk“ pabaigą vainikavo nemokamas koncertas, kurio svečiai – Rolandas Mackevičius ir Ignas Lelys. Visi eitynių dalyviai, užsiregistravę skelbtame puslapyje pasipuošė VIP apyrankėmis, kurios suteikė galimybę visą koncertą stebėti iš Ukmergės technologų ir verslo mokyklos sporto salėje esančių balkonų. Kita organizatorių staigmena laukė koncerto metu. Nuotraukos, fotografuotos per visą dieną prie miesto centre esančio užrašo „#NEZOMBEK“ ir įkeltos į socialinį tinklą „Instagram“ su žyme „NEZOMBEK“, buvo rodomos didžiuliame ekrane ant sienos.
Organizatoriai planuoja, jog festivalis „NEzombėk“ taps tradiciniu ir kitais metais tikisi sulaukti ne vien Ukmergės jaunimo dėmesio, bet ir svečių iš kitų miestų.

raides eisena ltv gera grazi visazistes 23316463_267628350428124_8483010729935607277_n 23316500_267627717094854_8560364848404707330_n

 

 

STEP FORWARD – INTERCULTURAL LEARNING ON GENDER EQUALITY

Projektai

Žingsnis į priekį. Vengrija. Holloko etnografinis kaimas-muziejus, bet ne apleistas, o iki šiol gyvenamas, įrašytas į Unesco paveldo sąrašą, įsikūręs apie 100 km į šiaurės rytus nuo sostinės Budapešto. Partneriai – Bulgarija, Čekija, Italija, Lietuva, Lenkija, Ispanija ir Vengrija. Projekto metu aptariamos temos daro didelę įtaką visuomenės raidai – lyčių vaidmenys, stereotipai, LGBTQI+ problemos, nesuderinamos su pagarba žmogaus teisėms ir demokratinės visuomenės samprata.
Projektu siekta skatinti aktyvų piliečių dalyvavimą, socialinę įtrauktį ir solidarumą, kovoti su diskriminacija, didinti lygias galimybes, sąmoningai naudoti žiniasklaidą, ugdyti jaunų žmonių tarpkultūrinį jautrumą, ugdyti gebėjimus, didinti informuotumą ir neformalųjį bei savaiminį mokymąsi, skatinti Europos Sąjungos judumo projektus ir taip didinti šių jaunų žmonių integraciją į darbo rinką.

5 ukmergiškių grupė projekte – pati linksmiausia, muzikaliausia, išradingiausia, garsiausia, draugiškiausia.. Tikrai! Pažiūrėkit foto.. 🙂

visi spalvos prisistatymas buda castle dalyvaujam holl opera style valgom rock style holloko castle bob marley style

Mobile Youth Work

Projektai

Labai gerai kai į jaunimo centrus ateina jaunimas. Bet ką daryti, kai jaunimas nori, bet neturi galimybės atkeliauti iki tokio centro? Nepameskit šypsenų – atsirado būdai šiai situacijai pakeisti. Mobilus jaunimo darbuotojas (vienas ar keli žmonės) galėtų atkeliauti į nuošalesnes gyvenvietes ir suteikti galimybę jaunam žmogui būti jaunimo centro dalimi 🙂  Rugsėjo 3 dieną Daugirdiškėse prasidėję tarptautiniai mokymai apie mobilų darbą į mokymus surinko dvidešimt penkis jaunimo darbuotojus iš penkių skirtingų šalių. Aštuonias dienas JLC jaunimo darbuotojas Tautvydas kartu su kitais dalyviais mokėsi kaip tapti ne tik nuostabiais jaunimo darbuotojais, bet ir gilinosi į tai, kaip galėtų atlikti savo darbą mobiliu būdu. Mokymų vadovai – lietuviai ir norvegai – kalbėjo apie jaunimo darbuotojams reikalingas kompetencijas, taikydami linksmus bei įdomius mokymo būdus, vyko diskusijos ir dialogai apie atvirąjį darbą, kaimiškųjų bendruomenių ypatumus, įvairias strategijas kaip dirbti mobilų darbą. Mokymams pasibaigus visi išsiskirstė pilni ryžto padėti jaunimui, kuriam sunku gauti jaunimo centro paslaugas.
FB_IMG_1504719363250 IMG_20170903_164709 IMG_20170904_164803 IMG_20170910_184616 IMG_20170910_184648 received_1374071319328776