Kinas po žvaigždėmis

Renginiai


„Kinas po žvaigždėmis“ – unikalus kino projektas, kasmet kviečiantis į vasariškas filmų peržiūras po atviru dangumi. Kartu su daugeliu Lietuvos miestų žiūrovais ir lietuviais visame pasaulyje rugpjūčio 5 dieną centro kieme „po žvaigždėmis“ žiūrėjome Liukos ir Andriaus meilės istoriją -restauruotą Arūno Žebriūno filmą „Riešutų duoną“ (1978). „Lietuviško kino naktis“ suteikė galimybę paskatinti jaunosios kartos susidomėjimą lietuvišku kinu, o išsiilgusiems klasikos – buvo puiki proga pamatyti filmą iš kitos perspektyvos ir iš naujo jį įvertinti.

Foto – Martyna Čepaitė, Dovilė Gelumbeckaitė

JauDarTūSAS’19

Renginiai

TAI visgi įvyko!!! 🙂 Aukštaitijos jaunimo darbuotojų sąskrydis –JAU(nimo)DAR(buotojų)TŪSAS’19! Susitiko kolegos iš Radviliškio, Pakruojo, Panevėžio, Kupiškio, Ukmergės bei Širvintų.

       Svečiavosi ir mūsų bosai – Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, savivaldybės tarybos narė Aušrinė Stočkutė bei jaunimo reikalų koordinatorė Sandra Mackevičienė, Jaunimo reikalų departamento atstovė Eglė Došienė ir Lietuvos jaunimo darbuotojų asociacijos pirmininkė Giedrė Valčiukaitė. Visi svečiai džiaugėsi ir palaikė tokią iniciatyvą, linkėjo tęstinumo ir sklandaus bendradarbiavimo ateityje.

         Po renginio atidarymo vyko atvirų jaunimo centrų/erdvių (AJC/AJE) „linksmiejji prisistatymai“, kurių metu turėjome galimybę geriau susipažinti su dalyviais. Vėliau pasiskirstėme grupėmis ir diskutavome jaunimo darbuotojui aktualiomis temomis: kompiuteriniai žaidimai darbe su jaunimu, jaunimo motyvavimas, ribinės situacijos ir konfidencialumas… Po to sekė temų pristatymas kolegoms, tačiau, kad tai nebūtų kasdieniškai nuobodžiai oficialu – pasitelkėme fantaziją ir rimtas temas pristatėme linksmai, remdamiesi filmų žanrais. Po vakarienės ėmėmės praktinių užduočių. Pasitelkę kūrybiškumą, pagaminome Aukštaitijos jaunimo darbuotojų sąskrydžio vėliavą, pasiūlymų dėžutę, stresą mažinančių priemonių pavyzdžių, taip pat sukūrėme jaunimo darbuotojo priesaiką. Po produktyvios dienos atsipalaidavome tinklinio aikštelėje.

         Kitos dienos rytas, prasidėjęs nuo „Šventosios SPA“, atgaivino ne tik dalyvių kūnus, bet ir protus.  Kiekvieno jaunimo centro ar erdvės atstovai turėjo galimybę pristatyti jų organizuojamas veiklas ir pakviesti kitus centrus apsilankyti pas juos. Dalyviai, susirinkę į bendrą ratą, aptarė vakarykštės dienos įspūdžius, pasidalino teigiamais ir neigiamais renginio aspektais. Taip pat buvo išrinktas centras, kuris kitais metais organizuos jau antrąjį susibūrimą. Tad iki pasimatymo kitais metais Kupiškyje!

#dalinkisvasara

Renginiai
fbt

JLC – ne tik vieta laisvalaikiui. Dar dirbame ir jaunimo informavimo darbą. Įsibėgėjus infokampanijai #dalinkisvasara, direktorė Daiva susitiko su Ukmergės r. Taujėnų gimnazistais, pasidalino idėjomis kaip smagiai ir turiningai praleisti vasarą.
Patirti nuotykių?
Įgauti praktikos?
Išmokti ką nors naudinga?
Pakeliauti?
Patobulinti užsienio kalbą/as?
Susirasti draugų?
Užsidirbti?

Visos šios temos aptartos! Gimnazistai dar ir po susitikimo turėjo klausimų – į vienus atsakyta tuojau pat, kiti „perkelti“ į JLC facebook paskyrą ir vystomi toliau, susirašinėjant žinutėmis.

Turite klausimų ir jūs? Drąsiai rašykite. Atsakysime, tarpininkausime, nukreipsime pas tuos, kurie gali pagelbėti.

Smagios visiems vasaros!

Jaunimo darbuotojų susitikimas Ukmergėje

Renginiai

Vykdydamas AJC programą „Senas stogas, nauji batai“ Jaunimo laisvalaikio centras kovo 27 d. organizavo jaunimo centrų ir erdvių atstovų susitikimą. Į svečius atvyko Širvintų jaunimo erdvės darbuotoja bei jaunimo reikalų koordinatorė, darbuotoja iš Leliūnų jaunimo erdvės Anykščių rajone ir Jonavos jaunimo erdvės atstovės.

Susitikimo metu buvo aptartos Jaunimo centrams ir erdvėms rūpimos problemos, pasidžiaugta pasiekimais ir pasidalinta ateities vizijomis. Jaunimo darbuotojai pristatė savo centrus ir erdves, papasakojo kokiomis kasdienėmis veiklomis užsiima, pasidalino vasaros planais. Dalyviai aptarė kylančius iššūkius dirbant šį darbą, pasidalino patirtimi kaip įveikti darbe kylančius sunkumus: kaip į centrą/erdvę pritraukti jaunimą, kaip viešinti vykdomas veiklas ir jas padaryti patrauklesnes jaunąjai auditorijai. Susitikimo metu kilo idėja, kad ne tik darbuotojai turėtų susitikti ir kalbėtis apie darbą, projektus ir veiklas, bet tuo pačiu įtraukti ir erdves lankančius jaunuolius, organizuoti piknikus, nakvynes, sporto žaidimus ir kitas veiklas. Jaunimo darbuotojai pastebi, kad jaunuoliai noriai bendrauja su kitų miestų jaunimu, trokšta bendrų užsiėmimų, naujų pažinčių ir jiems smagu turėti draugų kitame mieste.

Po šio susitikimo darkart įsitikinta, kad bendradarbiavimas yra labai svarbus. Jaunimo laisvalaikio centras būtinai surengs dar ne vieną kaimyninių miestų jaunimo centrų ir erdvių susitikimą iki programos vykdymo pabaigos. Tikimasi, jog panašias įdėjas palaikys ir kitų miestų jaunimo centrai ir norės bendradarbiauti ir draugauti.

JLC direktorė moderavo jaunimo darbo grupės veiklą Jonavoje

Renginiai
    Jonavos „Apskritojo stalo“ biuro kvietimu direktorė Daiva vyko į renginį „Apskritalizacija + Jaunimas savivaldoje: KAS TOLIAU?“. Trijų dienų renginys organizuotas Lietuvos apskritų stalų bei labdaros ir paramos fondo „Jauniems“.

Pirmąją dieną jauni žmonės rinkosi darbo grupę pagal temą, kuri jiems atrodė aktualiausia. JLC direktorė moderavo jų darbą ir diskusijas apie jaunimo erdves, jų poreikį įvairiuose Lietuvos miestuose. Įvairioms jaunimo organizacijoms priklausantys jauni žmonės iš Kauno, Marijampolės, Šiaulių, Klaipėdos, Rokiškio, Jonavos ieškojo „drakonų“, trukdančių jaunimui veikti, numatė pirmuosius žingsnius, reikalingus įsirengti erdves/patalpas veikloms, diskutavo apie jaunimo situaciją savo miestuose.

Savanorių alėjoje – trečiasis medelis

Renginiai

JLC turi tradiciją – kasmet savanoriai (buvę ir esami) susitinka vėlų rudenį ir pasodina po medelį, taip formuodami alėją. Smagu pasibūti bendraminčių būryje, pasidalinti prisiminimais apie nuveiktus darbus savanoriaujant, pakalbėti apie naujus planus ir idėjas.

Savanorių alėja dar kukli, trys medeliai, tačiau sodinti ir prižiūrėti rūpestingai džiugins dar ne vieną kartą, pasirengusią geriems darbams. 

JLC 10 – ojo gimtadienio šventė

Renginiai

Kas jie, tie paslaptingi veiksniai, kasdien pritraukiantys lankytojus į centrą? Kodėl dėmesio sulaukia renginiai, pavyksta projektai? Kodėl čia savanoriauja jaunimas? Kaip užsimezga draugystė su kitais jaunimo centrais ir erdvėmis? Kodėl užsienio jaunimas kviečiasi atvykti ir patys mielai svečiuojasi Ukmergėje?

Atsakymą žino JLC. Vienu sakiniu to papasakoti neįmanoma. Prireiks dešimties!

Taigi..  Dešimt metų – dešimt x faktorių.

  1. Centro patalpos, veiklos ir tose patalpose veikiantis Ukmergės jaunimas

Nuo 2008-ųjų jaunimo centre, daug kas pasikeitė – prasiplėtė patalpos, veikla, kolektyvas išaugo, sukaupta gaugybė patirties, nuotykių, istorijų ir išgyvenimų. Jaunimas turi saugią erdvę, kurioje gali leisti laisvalaikį, realizuoti save, įgyvendinti idėjas, dalyvauti įvairiuose projektuose, susitikti su draugais ir sulaukti pagalbos sprendžiant iškilusias problemas namuose, mokykloje ar tarp bendraamžių.

  1. Darbuotojai

Dabar dirbantys, anksčiau dirbę. Kiekvienas prisidėjęs prie centro augimo, pripažinimo, turėjęs ir turintis savo darbo braižą, atnešęs savo idėjas.

  1. Projektai

Tai jų lėšomis centras gali įsigyti priemones laisvalaikiui, muzikos instrumentus ar įgarsinimo aparatūrą, pagaliau – maisto produktus pyragui išsikepti. Projektai, kuriuos rašant tobulėja visi – ir darbuotojai, ir jauni žmonės. Projektų pagalba jaunimo centras randa bendraminčių tiek Ukmergėje, tiek Lietuvoje, tiek Europoje, su kuriais užsimezga graži ilgametė draugystė.

  1. Bosai

Jaunimo laisvalaikio centras yra laiminga įstaiga, nes turi daug bosų: SOCMIN’ą, nes vadovaujasi jų formuojama jaunimo politikos kryptimi, JRD, nes jie supratingi ir nebaisu jų paklausti, kai reikia patarimo darbe, SPPD, nes skiria finansavimą ir priima veiklų ataskaitas, Ukmergės rajono savivaldybės administraciją, nes išlaiko centro pastatą ir moka darbuotojams atlyginimus. Tai reiškia, kad be bosų nebūtų ir JLC.

  1. Draugai iš kitų atvirų jaunimo centrų

Ypatingasi džiaugiamės mūsų pasveikinti atvažiavusiu jaunimėliu iš Rokiškio AJC, Kupiškio AJC ir Radviliškio AJE.

  1. Savanoriai

Jie – centro rankos, pirščiukai, ateinantys į pagalbą tuomet, kai jos labai reikia. Jie – super grupė, atstovaujanti centrą, Ukmergę, net ir visą Lietuvą projektuose užsienyje. Jie – puikūs pašnekovai, draugai, veiklų iniciatoriai. Jie – ir prieš dvejus metus pradėtos „savanorių alėjos“ sodintojai.

  1. Kaimynai

Su jais dalijamės vienu stogu, ta pačia šiluma, kartu mokam mokesčius, nesutelpam parkuojant automobilius aikštelėje ir kartu džiaugiamės, galėdami susirinkti į šventę.

  1. p.Elena

Turime ištikimą ir operatyviausiai į naujienas reaguojančią feisbuko profilio sekėją. Ji gyvena Šiauliuose, jos vardas Elena. Pakviesta, ji mielai sutiko atvykti į šventę ir atskleidė paslaptį, kodėl jai rūpi jaunimas ir Ukmergė: čia jos gimtinė, čia gyvena jos dukros šeima, o ji pati ilgai dirbo mokytoja. Direktorė Daiva atsidėkodama padovanojo poniai Elenai spartaus ukmergietiško interneto „kibiriuką“- kad komentarai feisbuke greičiau pasiektų centrą..

  1. Draugai

Su jais kurti bendri renginiai, mokytąsi kartu, kartu augta, dalintasi vieniems su  kitais patarimais ir kartais kritika, švęstos šventės, kurtas Ukmergės jaunimui patrauklus laisvalaikis. Glėbius linkėjimų ir dovanų į šventę „atnešė“ MSIC atstovai, TVIC direktorė Lina Baublienė, URJOS AS pirmininkas Simonas Kalesnykas, klubo „Interact“ jaunimas.

10.Daiva

Subūrusi visus į šventę, ji dėkojo darbuotojams,  centrą lankančiam jaunimui, draugams, bendraminčiams, bosams. Pasidžiaugė kaip užaugo ir kaip dar augs JLC, pakvietė sudainuoti „Ilgiausių metų“ ir ragauti gimtadienio torto, o paskui smagiai pasišokti diskotekoje.

Savo pasirodymus žiūrovams dovanojo JLC jungtinis estradinis instrumentinis ansamblis “Daivos vaikučiai”, specialiai šventei susibūręs duetas – Mintautė ir Irina, reperis Laimis ir svečias iš Radviliškio Dovydas.

Svečiai negailėjo gražių ir prasmingų žodžių gimtadienį švenčiančiam jaunimo centrui. Tikimės, kad visi šie nuostabūs linkėjimai išsipildys!

STILIAUS PAMOKĖLĖ

Renginiai

Jaunimo laisvalaikio centras organizavo stiliaus pamokėlę jaunimui, kurios metu visi norintys galėjo pasimatuoti norimas drabužių eilutes, išbandyti įvairų stilių. Šiai pamokėlei mus priėmė drabužių parduotuvė „A2“ (PC „Eifelis“). Dalyviai savo nuožiūra rinkosi drabužius, juos derino ir jais puošėsi. Gautą rezultatą fotografavo fotografė Deimantė, vėliau visos nuotraukos buvo aptartos su stiliste Agne. Ji patarė jaunimui kas jiems tinka pagal figūros tipą, odos spalvą ir pan. Aptardama jaunuolių pasirinktus drabužius nuotraukose, ji papasakojo ir apie šiandieninę gatvės madą, audinius bei jų suderinamumą.

JLC darbuotojai tiki, jog jaunimui tai buvo naudinga pamokėlė. Sulaukus pasiūlymų tarsimės ir su kitomis drabužių parduotuvėmis bei organizuosime panašias veiklas vėl.

SVEČIUOSE PAS KUPIŠKIO JAUNIMĄ

Renginiai

Aplankėme beveik kaimynus – Kupiškio jaunimo centre laisvalaikį leidžiantį jaunimą. Pabendravome, pasivaišinome arbata, išbandėme laipiojimo sienelę, apžiūrėjome erdves, kartu padainavome.. Net kvietimą į jų 10-ąjį gimtadienį gavome! Buvo smagu.